Moska kritika Papës, një ditë më pas hakerohet faqja e internetit të Vatikanit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Faqja zyrtare e Vatikanit nuk funksionoi pas një sulmi të dukshëm hakerësh të mërkurën, tha të mërkurën selia e Kishës Katolike Romake.

“Një hetim është duke u zhvilluar për shkak të numrit të madh të përpjekjeve për të hyrë në vend,” tha zëdhënësi i Vatikanit Mateo Bruni, pa dhënë detaje të mëtejshme.

Reuters raporton se sulmi erdhi një ditë pasi Moska kritikoi Papa Françeskun, i cili më parë kishte dënuar sulmin e Rusisë ndaj Ukrainës.

- Advertisement -

Në një intervistë për revistën “Jesuit”, Papa veçoi trupat nga Çeçenia dhe pakicat e tjera etnike nga Rusia, duke vënë në dukje “brutalitetin” e tyre të veçantë gjatë luftës.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Nuk respektuan armëpushimin”, SHBA-ja i vendos sanksione Sudanit

Shtetet e Bashkuara të Amerikës njoftuan më 1 qershor se kanë vendosur sanksione ndaj liderëve sudanezë, të cilët i fajësuan për shkeljen e marrëveshjes...

“Më kapi dhe më goditi”, gazetari rrëfen për Euronews incidentin me serbin në Zveçan

Gazetari Burim Zariqi, i cili u dhunua ditën e djeshme nga serbët, ka dhënë një intervistë për Euronews Albania, ku tregoi se si ndodhi...

I shpëtoi “zonës së vdekjes”, pamje nga gjetja e alpinistit, dridhej nga i ftohti

Një alpinist malajzan është gjetur  duke u dridhur ndërsa shtrëngonte fort një litar në zonën e malit Everest të njohur si “zona e vdekjes”,...

TË FUNDIT

“Nuk respektuan armëpushimin”, SHBA-ja i vendos sanksione Sudanit

Shtetet e Bashkuara të Amerikës njoftuan më 1 qershor se kanë vendosur sanksione ndaj liderëve sudanezë, të cilët i fajësuan për shkeljen e marrëveshjes...

“Më kapi dhe më goditi”, gazetari rrëfen për Euronews incidentin me serbin në Zveçan

Gazetari Burim Zariqi, i cili u dhunua ditën e djeshme nga serbët, ka dhënë një intervistë për Euronews Albania, ku tregoi se si ndodhi...

I shpëtoi “zonës së vdekjes”, pamje nga gjetja e alpinistit, dridhej nga i ftohti

Një alpinist malajzan është gjetur  duke u dridhur ndërsa shtrëngonte fort një litar në zonën e malit Everest të njohur si “zona e vdekjes”,...

Më shumë se 142 persona janë ekzekutuar në Iran gjatë muajit maj

Grupi për të Drejtat e Njeriut në Iran thotë se të paktën 142 persona u ekzekutuan në Iran gjatë muajit maj, shifër kjo më...

Vuçiç: Delegacioni i Kosovës nuk pranoi të takohemi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçië, ka thënë se delegacioni i Kosovës nuk ka dashur të takohet me delegacionin serb në samitin e Komitetit Politik...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×