English

Murrizi bën deklaratën e fortë: Ardian Dvorani e ka vendin në burg!

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Myslim Murrizi thotë se votimi për emrat në rregulloren e kuvendit është i fshehtë.

- Advertisement -

Në  një intervistë për Euronews Albania, duke komentuar debatin për zgjedhjen e anëtarit të Gjykatës Kushtetuese Ardian Dvorani, Murrizi u shpreh se ky i fundit duhet të ishte në burg për shkelje të Kushtetutës.

“Ka qenë kryetar i KED dhe duhet  të ishte në burg për shkelje të Kushtetutës që i çoi presidentit Meta 4 kandidatë nga 3 që thotë kushtetuta dhe Meta dekretoi të katërtën, Xhaferllarin. Votimi për emrat është i fshehtë si për avokatin, kryetarin e Autoritetit të Dosjeve apo çdo emër që vjen dhe votohet në Kuvend”, tha Murrizi.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?