English

Musliu: Ali Ahmeti ka luftuar me pushkë në krah! Nuk e akuzoni dot!

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ali Ahmeti, kreu i BDI në Maqedoninë e Veriut u nderua këtë të enjte me titullin “Qytetar Nderi” në Tiranë.

- Advertisement -

Analisti nga RMV Albert Musliu tha në një intervistë për Euronews Albania se Ali Ahmeti është një njeri që ka luftuar që kur ka qenë student për lirinë e Kosovës.

“Ahmeti ka pasur rolin e tij që në ‘81 si student në Prishtinë me nisjen e lëvizjes popullore kundër ish-Jugosllavisë dhe nuk u ndërpre deri në pavarësinë e Kosovës. Shqiptarët kudo kanë qenë kanë pasur synim pavarësinë e Kosovës dhe vetë fakti që Ahmeti tha nuk e njeh Tiranën e ‘91 tani në Tiranën e 2024 është një shenjë që kemi avancim. Ne jemi popull dinamik që s’e pranojmë gjithmonë zhvillimin por ai është i dukshëm. Faza më e re e avancimit të të drejtave të shqiptarëve si popull është në RMV; kemi tani një kryeministër shqiptar që është rezultat i një veprimtarie të udhëhequr nga Ali Ahmeti”, tha Musliu.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?