Ndahet nga jeta aktori i Harry Potter, Michael Gambon ishte 82 vjeç

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Aktori Michael Gambon është ndarë nga jeta  këtë të enjte. Lajmin e ka bërë të ditur familja e tij e cila ka zbuluar se “drejtori i Hogwarts” prej kohësh vuante nga një sëmundje në mushkëri.

Ai filloi karrierën e tij 60-vjeçare duke përkrah me Laurence Olivier dhe u bë shumë i dashur nga audienca më e re si Albus Dumbledore në filmat e Harry Potter.

Në një deklaratë në emër të gruas së tij Lady Gambon dhe djalit Fergus Gambon, e lëshuar nga publicisti Clair Dobbs, shkruhej:

- Advertisement -

“Jemi të shkatërruar për të njoftuar humbjen e  Michael Gambon. Burri dhe babai i dashur, Michael vdiq në paqe në spital me gruan e tij Anne dhe djalin Fergus pranë shtratit të tij, pas një periudhe pneumonie. Michael ishte 82 vjeç”.

Ai filloi karrierën e tij si një nga anëtarët origjinalë të Teatrit Kombëtar Mbretëror në Londër dhe vazhdoi të luajë në një numër dramash të Shekspirit.

Ai u shpall kalorës për shërbimet në industrinë e argëtimit në 1998.

LEXONI GJITHASHTU:














LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Do zgjidhet me kanun” Babai i Naimit flet për kërcënime: Erdhën thanë kërkojmë gjak

Misteri vijon të mbulojë vrasjen e Liridona Ademit, mbi shkaqet që detyruan bashkëshortin e saj Naim Murseli të kryente një ekzekutimin e inskenuar si...

Macron bën premtimin: Si sot një vit rihapen dyert Notre Dame

Numërimi mbrapsht për rihapjen e Notre Dame ka filluar. Një nga simbolet e kryeqytetit francez do të rihapë dyert 8 dhjetorin e vitit të...

Serbia po armatoset, kontrata të reja për shtimin e prodhimit të armëve

Ministria e Mbrojtjes së Serbisë ka rritur investimet në armatime. Një paketë e re prej 100 milionë eurosh financime është nënshkruar mes Ministrisë së...





TË FUNDIT

“Do zgjidhet me kanun” Babai i Naimit flet për kërcënime: Erdhën thanë kërkojmë gjak

Misteri vijon të mbulojë vrasjen e Liridona Ademit, mbi shkaqet që detyruan bashkëshortin e saj Naim Murseli të kryente një ekzekutimin e inskenuar si...

Macron bën premtimin: Si sot një vit rihapen dyert Notre Dame

Numërimi mbrapsht për rihapjen e Notre Dame ka filluar. Një nga simbolet e kryeqytetit francez do të rihapë dyert 8 dhjetorin e vitit të...

Serbia po armatoset, kontrata të reja për shtimin e prodhimit të armëve

Ministria e Mbrojtjes së Serbisë ka rritur investimet në armatime. Një paketë e re prej 100 milionë eurosh financime është nënshkruar mes Ministrisë së...

‘Rrëzohet’ armëpushimi në Gaza, SHBA vendos veton në Këshillin e Sigurimit

Shtetet e Bashkuara vendosën të premten veton ndaj një rezolute të Kombeve të Bashkuara, të mbështetur nga shumica dërrmuese e anëtarëve të Këshillit të...

Zhduket pa asnjë gjurmë adoleshentja, e ëma denoncon në polici

Një vajzë e moshës 17-vjeçare është raportuar e humbur në qytetin e Vushtrisë në Kosovë. E ëma e adoleshentes ka bërë kallëzimin pranë organeve...






 








Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×