Në kërkim për kapjen e 33.5 kg kokainë në Durrës, avokati: Ku ndodhet Trifon Murataj

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ilir Qafa, avokati i kompanisë “Ziko”, në kontejnerët e së cilës u zbuluan 33.5 kg kokainë të fshehur në arkat me banane në Portin e Durrësit, deklaroi se pronari, Trifon Murataj, i cili është shpallur në kërkim, ndodhet prej kohësh në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Në emisionin “Review” në Euronews Albania, Qafa u shpreh se Murataj ka dhe një biznes të regjistruar në SHBA.

Qafa nënvizoi se Trifon Murataj është njoftuar në lidhje me këtë rast.

- Advertisement -

“Pronari i kompanisë ka kohë që jeton në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe ky biznes është një biznes i ndërtuar në tre dekada. Prej një kohe të konsiderueshme ai punon dhe jeton në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka dhe një biznes të regjistruar atje.

Në biznesin e produkteve ushqimore që importon nga vende të ndryshme të botës, menaxhohen nga kompani të regjistruar në SHBA. Patjetër që është njoftuar. Patjetër që ka qenë gjithë kohës në komunikim”, theksoi ai.

Policia e Durrësit ka arrestuar administratorin e kompanisë, Petrit Demishaj, 57 vjeç, që priste ngarkesën me banane.

Në pranga kanë rënë edhe 2 punonjës të skanerit të Portit të Durrësit, Alban Naziraj, 48 vjeç dhe Artur Sevdaraj, 48 vjeç, për veprat penale “Trafikimi i lëndëve narkotike”, “Falsifikim kompjuterik”.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

NATO vë në gatishmëri trupa shtesë për dislokim në Kosovë

NATO ka vënë në gatishmëri të lartë edhe një batalion rezervë për dislokim në Kosovë “në rast se ka nevojë”, shkaku i tensioneve në...

Tensionet në veri, Haradinaj: Mocioni i mosbesimit ndaj Kurtit, zgjidhja e vetme

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, është shprehur mjaft i shqetësuar për situatën në veri të vendit. Gjatë mbledhjes së kryesisë së AAK-së, Haradinaj tha se...

Të shtëna me armë zjarri, burri qëllon ndaj dy nënave, plagosen tre fëmijë në Greqi

Në ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, ku një burrë i është afruar dy grave dhe të moshës 22 vjeç dhe 27 vjeç...

TË FUNDIT

NATO vë në gatishmëri trupa shtesë për dislokim në Kosovë

NATO ka vënë në gatishmëri të lartë edhe një batalion rezervë për dislokim në Kosovë “në rast se ka nevojë”, shkaku i tensioneve në...

Tensionet në veri, Haradinaj: Mocioni i mosbesimit ndaj Kurtit, zgjidhja e vetme

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, është shprehur mjaft i shqetësuar për situatën në veri të vendit. Gjatë mbledhjes së kryesisë së AAK-së, Haradinaj tha se...

Të shtëna me armë zjarri, burri qëllon ndaj dy nënave, plagosen tre fëmijë në Greqi

Në ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, ku një burrë i është afruar dy grave dhe të moshës 22 vjeç dhe 27 vjeç...

Detaje nga aksident i trefishtë në aksin Milot-Lezhë

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Milot-Lezhe. Janë përplasur një kamion, 2 motorre me drejtues kroate dhe një foristradë. Si pasojë e...

Vuçiç kërkon ndihmën e Erdogan, i bën thirrje të ruaj stabilitetin në Ballkan

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç i kërkoi homologut të tij turk Rexhep Taip Erdogan në një bisedë telefonike që ta ndihmojë Serbinë për të stabilizuar...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×