Nënë e bijë shtatzënë në të njëjtën kohë, 47-vjeçarja ushqen me gji nipërit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Duket e pazakontë por nënë e bijë kanë mbetur shtatzënë në të njëjtën kohë.

Jane McNeice, sot 47 vjeçe, u bë gjyshe në të 30-at kur vajza e saj, Laura, tani 27 vjeçe, mbeti shtatzënë në moshën 15-vjeçare.

Por dinamika e familjes u bë edhe më e çuditshme kur Jane mbeti shtatzënë dy vjet pas vajzës së saj, duke e bërë djalin e saj dy vjet më të vogël se nipi. Oliver, tani 9 vjeç dhe mbesa e tij 11-vjeçare Evie, u rritën së bashku.

- Advertisement -

Çuditërisht, Jane dhe Laura e gjetën veten shtatzënë në të njëjtën kohë disa vite më vonë, duke mirëpritur në familje djalin e ardhshëm të Jane, Benin, dhe vajzën e Laurës, Bella – të dyja tani 7-vjeçare. Për shkak të diferencës së vogël në moshë, Jane përfundoi duke ushqyer me gji nipërit e saj, si dhe fëmijët e saj.

Janë e cila duket një gjyshe shumë moderne, tha për Agjencinë e Lajmeve Caters: “Unë mendoj se kjo është mjaft ekstreme dhe aspak e rehatshme për asnjë nga ne të dyja, por as për fëmijët nuk do të jetë kur ta kuptojnë…”

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Arrestimi i Gëzim Çelës në Kosovë, reagon ministri Balla

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka reaguar pas arrestimit në Kosovë të Gëzim Çëlës, i cili njihej edhe si “baroni” i Fushë Kuqes. Përmes një...

Kush është baroni i drogës, dalin fotot si ka ndryshuar Gëzim Çela

Gëzim Çela, i cili njihet si baroni i Fushë-Kuqes, është arrestuar në Kosovë. Lajmi konfirmohet nga burime zyrtare të policisë së shtetit. Çela akuzohet për...

“Do t’u presim dy gishtat”-Budina: Kërcënimi që na bënë në protestat e dhjetorit ’90

Rezgjizori Edmond Budina është shprehur se Ramiz Alia i ka kërcënuar iniciatorët për pluralizëm politik e demokraci në atë kohë, dukë thënë se “do...

TË FUNDIT

Arrestimi i Gëzim Çelës në Kosovë, reagon ministri Balla

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka reaguar pas arrestimit në Kosovë të Gëzim Çëlës, i cili njihej edhe si “baroni” i Fushë Kuqes. Përmes një...

Kush është baroni i drogës, dalin fotot si ka ndryshuar Gëzim Çela

Gëzim Çela, i cili njihet si baroni i Fushë-Kuqes, është arrestuar në Kosovë. Lajmi konfirmohet nga burime zyrtare të policisë së shtetit. Çela akuzohet për...

“Do t’u presim dy gishtat”-Budina: Kërcënimi që na bënë në protestat e dhjetorit ’90

Rezgjizori Edmond Budina është shprehur se Ramiz Alia i ka kërcënuar iniciatorët për pluralizëm politik e demokraci në atë kohë, dukë thënë se “do...

Shfaqja “7 minuta”, drama që bëri bashkë 11 aktore të jashtëzakonshme

Njëmbëdhjetë gra në mëshirën e frikës së humbjes së punës, detyrohen të bëjnë një përpjekje heroike arsyetimi për të mos iu nënshtruar ligjit të...

“S’kishe ç’të haje”, rrëfimi i Mulaj: Katastrofa që çoi në lëvizjen studentore

Vladimir Mulaj, avokat dhe ish-student i Dhjetorit të vitit 90’ tregoi në një intervistë për Euronews Albania më shumë rreth katastrofës që çoi në...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×