English

Nga çështja CEZ-DIA te opozitarizmi me Berishën, Ilir Meta sonte në “Now”

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Thirrja e kryetarit të Partisë së Lirisë, Ilir Meta në Prokurorinë e Posaçme (SPAK) ka hapur sërish çështjen CEZ-DIA. Ish-presidenti u shpreh para paraqitjes në SPAK se besonte se ishte thirrur për disa kallëzime që kishte bërë.

- Advertisement -

Ende nuk dihet se çfarë dosjesh ka dërguar Meta në SPAK, çfarë e lidh atë me aferën CEZ-DIA dhe a i druhet drejtësisë?

A po bën Ilir Meta betejat për të cilat u betua para se të rimerrte drejtimin e partisë dhe si ka ndryshuar Partia e Lirisë nën drejtimin e tij?

Si po shkon aleanca me Berishën dhe cilat janë pritshmëritë e tyre për zgjedhjet e 14 majit?

Me çfarë do e mundë opozita Ramën, tubime, protesta apo revolucion?

Për të gjitha këto, Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta do të jetë i ftuar përballë gazetares Erla Mëhilli në emisionin “Now” në Euronews Albania, sonte në 21:00.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×