Ngjela: 2023 është viti i goditjeve me të mëdha në Shqipëri, drejtësia do veprojë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Avokati Spartak Ngjela tha se viti 2023 do të jetë viti i ndryshimeve të mëdha në vendin tonë, duke shtuar se drejtësia do të veprojë.

Në një intervistë për Euroneës Albania ai tha se SHBA po luan kartën e anti-korrupsionit ndërsa shton se nga lëvizjet që po bën Amerika edhe kreu i qeverisë Edi Rama është trembur.

Sipas Ngjelës politika amerikane nuk dështon.

- Advertisement -

“Ky është një vit i  ndryshimit, do të ketë goditje. SHBA po luan kartën e anti-korrupsionit në Shqipëri dhe ju e dini. E ka deklaruar dhe sekretari i shtetit, që do të gadasin korrupsionin në vendin tonë.  Edhe Rama u tremb, dhe u tërhoq. Nuk dështon politika amerikane, këta bëjnë gabim që po i bëjnë pengesa sepse hapi i fundit i tyre është junta ushtarake. Me frikën që tregoi Rama për SPAK të gjitha palët janë të trembura. Minjtë janë trembur, do të ketë tërmet në politikë në vitin 2023.”- tha Ngjela.

LEXONI GJITHASHTU: 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Korrupsioni/ Spaho: Nëse denoncon, qytetari përballet me një strukturë të korruptuar

Eksperti i Ekonomisë, Mateo Spaho, është shprehur se qytetari që shkon për të marrë një shërbim dhe detyrohet të japë ryshfet, nuk është aq...

Vrasja e Liridonës me porosi të partnerit, flet për herë të parë ambasadori suedez

Ambasadori i Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund, ka reaguar lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt me porosi të bashkëshortit të saj, Naim Murselit. Sipas mediave...

BE-ja jep dritën e gjelbër për t’i ndarë Hungarisë rreth 1 miliard euro

Ministrat e Financave të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, janë pajtuar për t’i ndarë 920 milionë euro për Hungarinë, në kuadër të fondeve për...

TË FUNDIT

Korrupsioni/ Spaho: Nëse denoncon, qytetari përballet me një strukturë të korruptuar

Eksperti i Ekonomisë, Mateo Spaho, është shprehur se qytetari që shkon për të marrë një shërbim dhe detyrohet të japë ryshfet, nuk është aq...

Vrasja e Liridonës me porosi të partnerit, flet për herë të parë ambasadori suedez

Ambasadori i Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund, ka reaguar lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt me porosi të bashkëshortit të saj, Naim Murselit. Sipas mediave...

BE-ja jep dritën e gjelbër për t’i ndarë Hungarisë rreth 1 miliard euro

Ministrat e Financave të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, janë pajtuar për t’i ndarë 920 milionë euro për Hungarinë, në kuadër të fondeve për...

“I korruptuari perceptohet si i zoti”, Qiraxhi: Ndikon klima e pandëshkueshmërisë

Aktivisti Mirgen Qiraxhi është shprehur se në Shqipëri i korruptuari perceptohet si një njeri i aftë dhe i zoti dhe i pakorruptuari perceptohet si...

SPAK lëshon 15 urdhër-arreste për inceneratorin e Tiranës

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit ka lëshuar 15 urdhër-arreste për inceneratorin e Tiranës. Masat e sigurisë janë në ekzekutim e sipër dhe në mesin e...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×