English

Nisin karnavalet e Korçës! Atmosferë festive nga juglindja e vendit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Korça është zbukuruar këtë fundjavë nga maskat dhe fustanet shumëngjyrëshe të karnavaleve.

- Advertisement -

Karnavalet e Korçës kanë nisur edicionin e tyre të 17 në pasditen e kësaj të shtune. Mbi 40 grupe, mes tyre edhe të huaj do të marrin pjesë në paradën e karnavale.

Sipas gazetarit Xhensil Shkëmbi janë rreth 400 pjesëmarrës por edhe qindra qytetarë që janë mbledhur për të parë festimet.

Kjo festë do të kulmojë në pazarin e vjetër në Korçë.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?