“Nuk duhet të hash më mish”, mjekja tregon rastin kur pacienti u përlot

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kardiologia Daniela Teferiçi tregoi në një intervistë për “Good morning Albanians” në Euronews Albania historinë e një pacienti të cilit i kishte rekomanduar të hiqte dorë nga mishi i kuq.

Mjekja tha se zotëria ishte përlotur sepse konsumin e mishit e kishte shumë të rëndësishëm dhe pjesë të pandarë të jetës së tij, gjë që asaj i kishte bërë përshtypje.

Teferiçi tha se pacienti i saj ishte nga jugu dhe shijonte gjithnjë mishin me alkool.

- Advertisement -

“E kishte mënyrë të jetuari, pinte pak alkool, kishte mishin dhe u emocionua shumë dhe mua më bëri përshtypje. Ishte 60 e ca vjeç dhe u përlot sepse do të shkëputej nga stili i tij i jetesës që e shijonte atë stil,” – tregoi mjekja.

Teferiçi shtoi gjithashtu se ka shumë qytetarë që prej frikës se mos mjeku iu ndalon ushqime që i kanë qejf, zgjedhin të mos konsultohen fare.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Deputeti i PD: Po më akuzojnë se dua të çoj partinë te Berisha, por ja e vërteta

Deputeti i Partisë Demokratike Lefter Gështenja tha në emisionin Now në Euronews Albania se PD duhet të ndahet një herë e mirë nga modeli...

Kreshnik Spahiu shpjegon përplasjet në PD: Kanë nisur ethet për…

Juristi Kreshnik Spahiu tha në “Now me Erla Mëhillin” se tashmë kanë nisur ethet për të qenë deputet brenda Partisë Demokratike. Ai u shpreh se...

Gaba përplaset me deputetin: S’mund të kërkosh analizë, hanit kokoshka në fushatë

“Nuk mund të kërkojnë analizë ata që deri dje kanë ngrënë kokoshka”. Kjo deklaratë e anëtarit të kryesisë së PD, Gentjan Gaba solli përplasje mes...

TË FUNDIT

Deputeti i PD: Po më akuzojnë se dua të çoj partinë te Berisha, por ja e vërteta

Deputeti i Partisë Demokratike Lefter Gështenja tha në emisionin Now në Euronews Albania se PD duhet të ndahet një herë e mirë nga modeli...

Kreshnik Spahiu shpjegon përplasjet në PD: Kanë nisur ethet për…

Juristi Kreshnik Spahiu tha në “Now me Erla Mëhillin” se tashmë kanë nisur ethet për të qenë deputet brenda Partisë Demokratike. Ai u shpreh se...

Gaba përplaset me deputetin: S’mund të kërkosh analizë, hanit kokoshka në fushatë

“Nuk mund të kërkojnë analizë ata që deri dje kanë ngrënë kokoshka”. Kjo deklaratë e anëtarit të kryesisë së PD, Gentjan Gaba solli përplasje mes...

Spahiu ironizon demokratët: Kur fliste Selami ju qeshnit që t’ju shihte kryetari

Juristi Kreshnik Spahiu ka ironizuar demokratët duke iu rikujtuar se kur fliste Eduard Selami, ata qeshnin për t’i rënë në sy kryetarit. “Sot Partia Demokratike...

Deputeti i PD tregon si u “ndezën gjakrat”: Ja sherri pas mbledhjes së kryesisë

Deputeti i PD, Lefter Gështenja tregoi në emisionin Now në Euronews Albania si nisi konflikti gjatë mbledhjes së kryesisë së PD që përfundoi me...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×