English

“Nuk mirëmbahen ashensorët në Shqipëri, vetëm kur prishen”-inxhinieri Beqo

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Inxhinieri Shkëlqim Beqo, në një intervistë për emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, theksoi se ashensorët e pallateve duhet të mirëmbahen në vazhdimësi.

- Advertisement -

Ai theksoi se jo në çdo pallat ashensorët mirëmbahen. Sipas tij, kompania që monton apo ka shitur ashensorin duhet të ketë dhe një kontratë për mirëmbajtjen e tij.

“Duhet të organizohet dhe mirëmbajtja në vazhdimësi. Pas një viti, pas 2 vitesh duhet të ketë shërbime. Janë të rrallë ashensorët që mirëmbahen.  Kompania që monton apo ka shitur ashensorin, duhet të ketë dhe një kontratë për mirëmbajtjen sistematike për kushtet teknike të këtij ashensori”-tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?