Pacolli: Albin Kurti e ka refuzuar Ramën me arrogancë siç bën me ndërkombëtarët

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli tha në emisionin Now në Euronews Albania se marrëdhëniet mes Kurtit  dhe Ramës kanë qenë gjithmonë irelevante.

Sipas tij, Kurti asnjëherë nuk ka tentuar të këshillohet me faktorin shoqëror të Kosovës dhe as me faktorin ndërkombëtar.

“Rama do të jetë shumë i kujdesshëm në ruajtjen e interesit të Kosovës dhe Shqipërisë ndaj faktorit ndërkombëtar dhe jam shumë i sigurt se asnjëherë nuk do të bënte diçka në dëm të Kosovës, ky është mendimi im. Kurti asnjëherë nuk ka tentuar të këshillohet më faktorin shoqëror të Kosovës dhe Kurti nuk është konsultuar as me faktorin ndërkombëtar.

- Advertisement -

Kjo është punë vetjake e tij. Procesi i Kosovës në këtë proces kanë marrë pjesë shumë shtete miq ndërkombëtar të Kosovës; është çliruar nga pushtuesi, është shpallur pavarësia gjithmonë me mbështetjen e ndërkombëtarëve dhe sidomos SHBA. Ruajtësi i madh i sovranitetit të Kosovës janë SHBA”, tha Pacolli.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Bardhi kërkon seancë urgjente për Kosovën: Nuk na nderon fakti që jemi të fundit

Kryetari i Grupit Parlamentar të PD-së, Gazment Bardhi, kërkoi gjatë mbledhjes së Konferencës së kryetarëve mbajtjen e një seance urgjente në Kuvend për mocion...

Kapet duke vjedhur në banesën e vjehrrit, arrestohet dhëndri

Një 50-vjeçar është arrestuar nga policia e Maliqit, pasi u kap duke vjedhur në banesën e vjehrrit të tij në fshatin Pojan. Policia bën me...

Rreziku nga Inteligjenca Artificiale, avokati: Ja ku duhet të tregojmë kujdes

Alban Avdulla, avokat për teknologjinë ka komentuar “Tokyo Tiranën”, spikeren virtuale që erdhi si risi në Euronews Albania, hera e parë në televizionet shqiptare. Në...

TË FUNDIT

Bardhi kërkon seancë urgjente për Kosovën: Nuk na nderon fakti që jemi të fundit

Kryetari i Grupit Parlamentar të PD-së, Gazment Bardhi, kërkoi gjatë mbledhjes së Konferencës së kryetarëve mbajtjen e një seance urgjente në Kuvend për mocion...

Kapet duke vjedhur në banesën e vjehrrit, arrestohet dhëndri

Një 50-vjeçar është arrestuar nga policia e Maliqit, pasi u kap duke vjedhur në banesën e vjehrrit të tij në fshatin Pojan. Policia bën me...

Rreziku nga Inteligjenca Artificiale, avokati: Ja ku duhet të tregojmë kujdes

Alban Avdulla, avokat për teknologjinë ka komentuar “Tokyo Tiranën”, spikeren virtuale që erdhi si risi në Euronews Albania, hera e parë në televizionet shqiptare. Në...

Shpallet Nobeli për Kiminë, fitohet nga 3 shkencëtarët që zbuluan grimcat kuantike

Çmimi Nobel i vitit 2023 në kimi i është dhënë një treshe shkencëtarësh që punuan për të zbuluar dhe zhvilluar grimcat kuantike, të përdorura...

Me bagazhin e makinës plot me thasët me kanabis, arrestohet 30-vjeçari

Një 30-vjeçar është arrestuar nga policia e Shkodrës pasi u kap duke transpoortuar 2 thasë me lëndë narkotike kanabis sativa. Droga me peshë 35 kilogramë...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×