Pamje përrallore nga Dardha! Deri në 10 cm dëborë në Pranverë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ndërkohë që presim ditët me diell të pranverës, moti na ka surprizuar. Dardha u zgjua e mbuluar me borë mëngjesin e kësaj të enjteje duke ofruar pamje mahnitëse dimërore.

Gazetari i Euronews Albania, Xhensil Shkëmbi në një lidhje direkte tregoi paska për situatën në Dardhë ku dëbora ka arritur eri në 10 centimetra.

Ai tha se përveç pamjeve përrallore bora ka shkaktuar edhe sisa probleme në fshatrat malor, pasi ka pasur shkëputje të herë pas hershme të energjisë elektrike. Më tej ai shtoi se bora në Dardhë sjell lajme të mira sa i përket zhvillimit të turizmit.

- Advertisement -

Sipas sinoptikanëve temperaturat shkojnë deri në -2 gradë celsius, gjë që do të thotë se dëbora do jetë rezistente në fshatrat turistik të Voskopojës, Dardhës dhe Boboshticës, ndaj edhe pritet që të nisin rezervimet në sektorët e hoteleri turizmit.

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Lash Karaibet dhe Portugalinë për Vlorën”, italiania tregon pse qëndroi në Shqipëri

Tereza Guzzardi është një sipërmarrëse italiane e cila ka zgjedhur të jetojë në Shqipëri. Në një intervistë për “Good Morning Albanians” ajo ka treguar se...

Dobësim dhe solar, trajtimet që po bëhen këtë verë

Stina e verës është periudha kur të gjithë duam që të dukemi sa më mirë sidomos në pamjen e jashtme. Qendra estetike janë të tejmbushura...

Shqiptarja “shpallet” heroinë në Zvicër, i shpëton jetën fëmijës 4-vjeçar

Mediat zviceriane i kanë bërë jehonë rastit të një 34-vjeçareje me origjinë shqiptare e cila shpëtoi një fëmijë nga mbytja në një pishinë në...

TË FUNDIT

“Lash Karaibet dhe Portugalinë për Vlorën”, italiania tregon pse qëndroi në Shqipëri

Tereza Guzzardi është një sipërmarrëse italiane e cila ka zgjedhur të jetojë në Shqipëri. Në një intervistë për “Good Morning Albanians” ajo ka treguar se...

Dobësim dhe solar, trajtimet që po bëhen këtë verë

Stina e verës është periudha kur të gjithë duam që të dukemi sa më mirë sidomos në pamjen e jashtme. Qendra estetike janë të tejmbushura...

Shqiptarja “shpallet” heroinë në Zvicër, i shpëton jetën fëmijës 4-vjeçar

Mediat zviceriane i kanë bërë jehonë rastit të një 34-vjeçareje me origjinë shqiptare e cila shpëtoi një fëmijë nga mbytja në një pishinë në...

“Burri ishte kundër!” Stilistja: Nuk donte që të hapja Instagram për djalin

Stilistja Enxhi Valteri tha në “Good Mornin Albanians” se ka vendosur të mos postojmë më foto të djalit të saj në Instagram. E ftuar për...

VIDEO| Momentet pasi siriani qëllon me thikë fëmijët në parkun e lojërave

Një ngjarje e rëndë ndodhi ditën e djeshme në qytetin e Annecy në juglindje të Francës. Një burrë i armatosur me një thikë sulmoi një...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×