“U kalua vija e kuqe”, Shtuni: S’i duhet Kosovës Oso Kuka, i duhet Ismail Qemali

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Eksperti i sigurisë nga SHBA, Adrian Shtuni kohë më parë parashikoi se do të ketë një konflikt së shpejti në veri të Kosovës.

Shtuni tha në emisionin Review, në Euronews Albania se serbët e Kosovës janë duke u manipuluar nga Beogradi, por veprimi i qeverisë së Kosovës ishte në autogol që nuk shkon në favor të tyre.

“Ajo që thashë është që ka beteja që ndonëse në folklor mund të konsiderohen fitore, por që janë fitore si të Pirros, që e kanë çmimin më të lartë se vlerën. Deklarata e Blinken ishte jashtëzakonisht e rëndë. Është diçka përtej paralajmërimit, nëse Koreja e Veriut bën teste nukleare. Kjo lloj gjuhe mund të përdoret në takime private, por nëse bëhen publike tregon se është kaluar një vijë e kuqe që është e parikuperueshme. S’i duhet Kosovës Oso Kuka, i duhet Ismail Qemali. Kjo lloj politike çon vetëm drejt izolimit. Të gjithë përdorën të njëjtën gjuhë të ashpër. Ky autogol nuk shkon në favor të Kosovës”, tha Shtuni.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Të blini një pronë apo të prisni për ulje çmimesh? Këshillon agjenti

Agjenti imobiliar, Aleks Gjergji tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” se pavarësisht numrit të lartë të ndërtimeve, çmimet nuk do të...

“1 mijë euro taksë për mullarët dhe kasollet’, Kreshnik Spahiu sulmon Ramën

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se ligji për çmimin e referencës është antiligjor dhe disproporcional. Sipas tij, në asnjë vend...

Kërcënime me jetë, reagon komuniteti i prokurorëve: Nuk lëkundemi

Komuniteti i prokurorëve, ashtu sikurse edhe mbarë opinioni publik, është njohur ditët e fundit me rezultatet paraprake të një procedimi penal, të cilat tregojnë...

TË FUNDIT

Të blini një pronë apo të prisni për ulje çmimesh? Këshillon agjenti

Agjenti imobiliar, Aleks Gjergji tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” se pavarësisht numrit të lartë të ndërtimeve, çmimet nuk do të...

“1 mijë euro taksë për mullarët dhe kasollet’, Kreshnik Spahiu sulmon Ramën

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se ligji për çmimin e referencës është antiligjor dhe disproporcional. Sipas tij, në asnjë vend...

Kërcënime me jetë, reagon komuniteti i prokurorëve: Nuk lëkundemi

Komuniteti i prokurorëve, ashtu sikurse edhe mbarë opinioni publik, është njohur ditët e fundit me rezultatet paraprake të një procedimi penal, të cilat tregojnë...

10 vjet nga tragjedia ne Lampedusa, 368 emigrantë humbën jetën

Në Lampedusa u përkujtua 10-vjetori i fundosjes së një anije emigrantësh që mori 368 jetë njerëzish. Qindra u mblodhën në ishullin italian, për nder...

Mentor Kikia zbulon skemën: Paraja e ngrirë në Tiranë që s’po kontrollohet dot

Gazetari Mentor Kikia foli në “Now me Erla Mëhillin” për taksat që vilen nga qeveria si dhe për çmimet e pronave në Tiranë, ku...


 
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×