English

‘Pastaj do kthehet e të reagojë Jorgji…’, ish-lojtari nis kritikat

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mesditën e së dielës, FSHF publikoi një njoftim në të cilin bënte me dije se ishte anuluan ndeshja e kategorisë superior mes Kastriotit dhe Bylis, ndërsa shkak ishin bërë kërcënimet me jetë të drejtuesve të klubit krutan, ndaj gjyqtarëve.

- Advertisement -

Gjithashtu akuza prekte dhe një pikë tjetër, atë të përballjes mes Kastriotit dhe Laçit, ku sipas FSHF, gjyqtari i ndeshjes anulloi një gol të rregullt në favor të kurbinasve, i cili do të sillte fitoren e tyre. Ndërsa ndeshja më pas u fitua nga Kastrioti, por i kushtoi vendin e punës trajnerit të Laçit Gentian Mezani, me këtë të fundit që u shkarkuar nga drejtuesit e klubit.

Në lidhje me këtë ka reaguar dhe ish-lojtari Artur Çobani, ku shprehu kritikat e tij në emisionin “Kubi Sportiv” në Euronews Albania.

Ngjarjet e fundit në sport ai i ka konsideruar skandale.

“Kush televizion ka paraqitur pamjet e asaj që ndodhi  në Pukë, askush përveç thënieve të këtyre gjyqtarëve. Atëherë po këto thënie e gjyqtarit tjetër që unë jam kërcënuar, pse nuk i marrin për bazë? Ku qëndron hezitimi. Apo do të shkojmë me hipotezën  që pas 10 vitesh të dalin e të thonë që unë sjam më Enea Jorgji. E keni parasysh rastin në Kukës. Këto janë skandale. Më vjen shumë keq që opinioni sportiv është shumë i dobët. Janë boshatisur stadiumet”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×