English

Pastori Vilajeti: Mos bëni tatuazhe në trup! Zoti e ka ndaluar

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Paulin Vilajeti ishte këtë të mërkurë i ftuar në “Good Morning Albanians” , ku ka folur tatuazhet.

- Advertisement -

Ai tha se në Zoti e ka ndaluar bërjen e tatuazheve e sipas tij Perëndia nuk bën gabime. Pastori tha se nëse Zoti do kishte dashur që njerëzit të ishin të zbukuruar me tatuazhe do i krijonte në atë formë.

“Është hera e parë që publikisht para disa muajsh kam folur kundër tatuazheve. Zoti thotë “Nuk do të bëni asnjë tatuazh mbi trupin tuaj.”-dhe pastaj thotë: “Unë jam Zoti”.

“Gjithashtu në studimin që unë kam lexuar para dy muajsh ishin dy fenomene shumë të rrezikshme për tatuazhet. Fenomeni i parë ishte inflamacioni, pasi inflamacioni është sëmundja më e rrezikshme në trupin e njeriut.

Njerëzit që bëjnë tatuazhe, ata kanë dhimbje në trup, kanë dhimbje në kokë dhe ata nuk e kuptojnë nga u vjen. E dyta është sistemi imunitar, për shkak se janë 100 goditje në trup me gjilpërë, trupi merr një alarm që diçka e rrezikshme po i ndodh trupit dhe fillon sistemi imunitar për ta mbrojtur. Sistemi imunitar ndodh edhe që të japë dorëheqjen. Zoti e ka ditur këtë. Unë mendoj se Perëndia nuk bën gabime. Nëse Zoti do na donte të zbukuruar me tatuazhe, na kishte bërë ashtu”,-tha pastori.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?