English

Pensionistja nga Saranda: Po rikthehen kirurgët e dalë në pension, s’ka të rinj

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Bedrie Ibrahimi është një pensioniste e cila punon ende në Universitetin e Tiranës. Ajo ka thënë për “Good Morning Albanians” se të punosh kur je në moshë pensioni ndonjëherë është e domosdoshme.

- Advertisement -

Këtu ajo ka sjellë rastin e mjekësve, ku sipas saj në qytetin e Sarandës duke qenë se mjekët pediatër dhe kirurg të rinj, janë larguar për të punuar jashtë, ata janë zëvendësuar nga pensionist që janë specialist të këtyre fushave.

“Ka profesione të cilat unë mendoj se është e rëndësishme të punojnë edhe pasi kanë dalë në pension. Flas për qytetin tim ka mjekë që largohen të rinj, ka pasur shumë largime, ju e dini që kanë ikur në Gjermani dhe janë detyruar të zëvendësohen me mjek pensionist të atij profili. Është e domosdoshëm sidomos këtu te ne ka mjek pediatër dhe kirurg të dalë në pension që janë afruar përsëri të punojnë në këto profesione”,-tha Bedrie Ibrahimi për Euronews Albania.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?