Përfaqësuesi i biznesit fason: Po marrim punëtorë në Filipine

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Përfaqësuesi i biznesit fason, Florian Zekja thotë se në Shqipëri nuk ka punëtorë, pasi një pjesë e madhe e tyre ka emigruar jashtë vendit.

Në emisionin “Now” në Euronews Albania, Zekja u shpreh se është detyruar që të marrë punëtorë në Bangladesh dhe Filipine.

“Na duhen 20 mijë vende pune. Biznesin e Anglisë nuk mund ta konkurroj, përderisa një biznesmen thotë hajde se të jap 20 mijë euro, unë nuk mund ta konkurroj. Thashë që kemi vështirësi, euro ka shkuar në pikiatë.

- Advertisement -

Po shkoj po i marr në Bangladesh dhe Filipine. Nuk është paga e ulët, nuk ka punëtorë. Është trefishuar oferta e huaj për punëtorë”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

 







LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

1 qershori, dhjetëra aktivitete nga bashkitë në juglindje për festën e fëmijëve 

Me dhjetëra aktivitete për fëmijët janë mbajtur në juglindje të vendit në këtë 1 Qershor. Ka qenë bashkia e Korçës e cila në një event...

Vuçiç takohet me Macron në Moldavi, çfarë diskutuan

Gjatë samitit që mbahet në Moldavi, presidenti serb Vuçiç u takua me presidentin Macron me të cilin diskutoi për situatën në veri të Kosovës. “Shpreha...

Përmbyllet “Defender Europe ’23” në Shqipëri, Peleshi: Dha mesazhin e unitetit

Stërvitja shumëkombëshe “Defender Europe ‘23” përmbylli  aktivitetet e saj në territorin e Shqipërisë. Në ceremoninë e zhvilluar me këtë rast, në garnizonin e Zall Herrit,...

TË FUNDIT

1 qershori, dhjetëra aktivitete nga bashkitë në juglindje për festën e fëmijëve 

Me dhjetëra aktivitete për fëmijët janë mbajtur në juglindje të vendit në këtë 1 Qershor. Ka qenë bashkia e Korçës e cila në një event...

Vuçiç takohet me Macron në Moldavi, çfarë diskutuan

Gjatë samitit që mbahet në Moldavi, presidenti serb Vuçiç u takua me presidentin Macron me të cilin diskutoi për situatën në veri të Kosovës. “Shpreha...

Përmbyllet “Defender Europe ’23” në Shqipëri, Peleshi: Dha mesazhin e unitetit

Stërvitja shumëkombëshe “Defender Europe ‘23” përmbylli  aktivitetet e saj në territorin e Shqipërisë. Në ceremoninë e zhvilluar me këtë rast, në garnizonin e Zall Herrit,...

Konflikti në veri të Kosovës, Blinken bën thirrjen e fortë nga samiti i NATO-s

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, i bëri sërish thirrje Kosovës dhe Serbisë të ndërmarrin hapa të menjëhershëm për uljen e tensioneve në veri...

Rama takohet me Zelenskyn në Moldavi, zbardhen detaje nga takimi

Kryeministri Edi Rama ka takuar presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky, gjatë vizitës në Samitin e Komunitetit Politik Evropian, që po mbahet në Moldavi. Lajmi është bërë...








Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×