English

Përfundon e qetë protesta në Kosovë, policia shpërndan ujë për veteranët e UÇK-së

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ka përfunduar në mënyrë paqësore protesta e veteranëve të UÇK-së, e mbajtur në sheshin “Skënderbej” në Prishtinë.

- Advertisement -

Në këtë protestë, morën pjesë veteranë e qytetarë nga qytete të ndryshme të Kosovës, të cilët kundërshtojnë miratimin e ligjit për pagën minimale, në të cilin nuk janë përfshirë kategoritë e dala nga lufta.

Sipas asaj që raportojnë mediat në Kosovë, policia pas përfundimit të protestës shpërndau shishe me ujë për veteranët, për shkak dhe të temperatuave tepër të larta të motit.

Policia gjithashtu u përkujdes që të kontrollojë mbarëvajtjen e protestës.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×