“Përgjegjësinë e merr opozita”, Xhafaj përplaset me Baçin për protestën

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti i PD Luan Baçi është përplasur me  deputetin Etjen Xhafaj për protestën e opozitës që do të zhvillohet më datë 6 dhjetor.

Në një intervistë për Euronews Albania, Baçi tha se ndërkombëtarët atë ditë do të jenë më të sigurt se kurrë, ndërkohë Xhafaj i është kundërvënë duke i thënë se kjo nuk mund të garantohet.

Më tej Baçi i është drejtuar duke i thënë që ai të merret me korrupsionin dhe me shpopullimin që i bëhet Shqipërisë.

- Advertisement -

Pjesë nga debati:

Luan Baçi: Për protestë nuk ka nevojë për leje. Për protesta bëhet një njoftim në polici, caktohet vendi dhe ora ku do të zhvillohet protesta.

Etjen Xhafaj: Ka perimetër sigurie

Luan Baçi: Liderët evropianë, do të jenë më të sigurt se kurrë.

Etjen Xhafaj: Si mund të garantohet kjo. Nuk e garantojnë institucionet në këtë rast sigurinë e ndërkombëtarëve, përsipër përgjegjësinë e merr opozita.

Luan Baçi: Kur lozet me fjalë, lozet me pak finesë e jo kështu. Nuk thashë se i garanton opozita, por me daljen e opozitës është një shtesë për sigurinë.

Etjen Xhafaj: Ju e dini mirë se nuk garantohet.

Luan Baçi: Ju mos u shqetësoheni fare, ju shqetësohuni për atë pjesë tuajën të korrupsionit, të shpopullimit dhe të gjithë problematikat që po përballen qytetarët.  Po përpiqeni të instaloni një diktaturë me një opozitë fallso të emëruar.

Etjen Xhafaj: Të emëruar dhe të falsifikuar nga ju.

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kritikuan Kurtin, Kryeziu-opozitës: Deklaratë e dëmshme, dialogun s’e do Vuçiç

Arbëreshë Kryeziu i quajti të dëmshme deklaratat e opozitës në Kosovë, të cilat po fajësojnë kryeministrin Kurti dhe po thonë se ai nuk e...

A ishte paralajmëruar tensioni në veri? Andoni: Është momenti i së vërtetës…

“Nuk është jashtë parashikimeve”, kështu tha gazetari Ben Andoni lidhur me situatën e tensionuar në veri të Kosovës. I ftuar në “Review” në Euronews Albania...

Kurti falenderon kryetarin e ngujuar: Po tregon qendresë shembullore për rend e ligj

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka shkruar se kryetari i komunës së Leposaviqit, Lulzim Hetemi, çdo ditë merr mesatarisht nga dhjetë kërkesa të ndryshme...

TË FUNDIT

Kritikuan Kurtin, Kryeziu-opozitës: Deklaratë e dëmshme, dialogun s’e do Vuçiç

Arbëreshë Kryeziu i quajti të dëmshme deklaratat e opozitës në Kosovë, të cilat po fajësojnë kryeministrin Kurti dhe po thonë se ai nuk e...

A ishte paralajmëruar tensioni në veri? Andoni: Është momenti i së vërtetës…

“Nuk është jashtë parashikimeve”, kështu tha gazetari Ben Andoni lidhur me situatën e tensionuar në veri të Kosovës. I ftuar në “Review” në Euronews Albania...

Kurti falenderon kryetarin e ngujuar: Po tregon qendresë shembullore për rend e ligj

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka shkruar se kryetari i komunës së Leposaviqit, Lulzim Hetemi, çdo ditë merr mesatarisht nga dhjetë kërkesa të ndryshme...

“Po pengon implementimin e marrëveshjes që firmosi vetë”, Lushaku kritikon Kurtin

Jehona Lushaku ishte këtë të diel e ftuar në një lidhje direkte për emisionin “Review” në Euronews Albania për të folur rreth tensioneve të...

“Kryetarin e komunës e ngujuan në zyrë”, Krasniqi ngre pyetjen: A ja vlen përplasja

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ngriti këtë të diel disa pikëpyetje në emisionin “Review” sa i takon situatës së krijuar në...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×