Përnaska: Partia Demokratike e ka humbur besimin te qytetarët

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-deputetja e PD-së, Lajla Përnaska, e ftuar në emisionin “Good Morning Albanias”, në Euronews Albania, tha se Partia Demokratike e ka humbur besimin te qytetarët.

Lajla u shpreh se PD është e pa orientuar dhe sipas saj kriza e brendshme e pengon këtë parti për të qenë përfaqësuesja e të djathtës shqiptare.

“PD-në e shoh një parti të paorientuar si duhet dhe në një krizë të brendshme për të qenë përfaqësuesja kryesore për të mbledhur energjinë e së djathtës shqiptare. Historia ka provuar se kjo e djathtë mban kapacitete fantastike për t’u bërë një alternative qeverisëse edhe në këtë vend.

- Advertisement -

E djathta ka brenda vetes të gjithë atë formulën e bashkëpunimit dhe bashkimit të të gjitha forcave, përpjekjeve e energjive që ajo të dalë dhe të shpalosë vlerat e saj një garë të hapur. PD është një armatë e madhe njerëzish. Partia Demokratike duhet të rikthejë raportin e besimit me qytetarin që e ka të humbur”- tha ajo.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“E majta greke s’merret me Belerin”, Bibe: Mitsotakis kërkon vota, Rama po luan me..

Teksa ka mbajtur fjalimin e tij në Kongresin e Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama komentoi për herë të parë vendosjen e vetos nga ana...

Mediat britanike: Bandat shqiptare “oferta” për festa, 5 mijë £ për kalim në Angli

Emigrimi i paligjshëm i emigrantëve shqiptarë drejt Britanisë së Madhe vijon të jetë një problem. Shumë të rinj shqiptarë rrezikojnë jetën për të shkuar...

Filmi evropian i vitit/ Shpërndahen çmimet, triumfon “Anatomia e një rënieje”

Ishte filmi francez “Anatomia e një rënieje”, i Zhustin Triet, ai që dominoi në ceremoninë e Festivalit Evropian të Filmit në Berlin, që ka...

TË FUNDIT

“E majta greke s’merret me Belerin”, Bibe: Mitsotakis kërkon vota, Rama po luan me..

Teksa ka mbajtur fjalimin e tij në Kongresin e Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama komentoi për herë të parë vendosjen e vetos nga ana...

Mediat britanike: Bandat shqiptare “oferta” për festa, 5 mijë £ për kalim në Angli

Emigrimi i paligjshëm i emigrantëve shqiptarë drejt Britanisë së Madhe vijon të jetë një problem. Shumë të rinj shqiptarë rrezikojnë jetën për të shkuar...

Filmi evropian i vitit/ Shpërndahen çmimet, triumfon “Anatomia e një rënieje”

Ishte filmi francez “Anatomia e një rënieje”, i Zhustin Triet, ai që dominoi në ceremoninë e Festivalit Evropian të Filmit në Berlin, që ka...

SHBA, armatime Izraelit/ Shteti hebre mirëpret veton amerikane në KS

Administrata e presidentit Joe Biden ka përdorur autoritetin e emergjencës për t’i shitur Izraelit 14 mijë raketa tankesh pa aprovimin nga Kongresi. Ndërkohë, kryeministri...

Ukraina për zgjedhjet ruse: Votimet në territoret e pushtuara s’ do jenë të vlefshme

Qeveria ukrainase e ka shpallur “të pavlefshme” çdo përpjekje të Rusisë për të mbajtur zgjedhje në territoret e pushtuara të Ukrainës. Së fundmi, datat...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×