“Po flet si militant”, gazetarët përplasen për situatën në PD

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Genc Burimi dhe Reldar Deda u përplasën në një intervistë për Euronews Albania.

Sipas Dedës është e qartë se është paguar në mënyrë që të goditet alternativa në Shqipëri, konkretisht kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

“Nëse asgjë s’ka bërë Lulzim Basha në jetën e tij politike, ama bëri një akt në fund. E drejtoi gishtin drejtpërdrejt, akuzoi trekëndëshin e Bermudës si e keqja më e madhe e këtij vendi. Historia po tregon se ky trekëndësh po e mban peng prosperitetin dhe integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian,” – u shpreh Deda.

- Advertisement -

Kjo deklaratë u pa nga Burimi si një deklaratë militanti.

“Reldari flet si militant, flet si i pasionuar. Them flet si militant në kuptimin që ndan të këqijtë dhe të mirët, unë flas në bazë të shtetit të së drejtës. Në një shtet të së drejtës nuk e vlerësojmë as ti, as unë, kush është i miri apo i keqi, e vlerëson vota. Problemi është që kur drejtësia nuk funksionon, edhe vota nuk funksionon,” – u shpreh Burimi.

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Përjashtimet e deputetëve, Sefa-Bardhit: Vetë i firmosën, tani u qajnë hallin

Sekretari për çështjet ligjore të Partisë Demokratike, Indrit Sefa iu përgjigj Gazment Bardhit për çështjen e përjashtimit të deputetëve. Sipas tij duhet kujtuar data 10...

Tuma e Kamenicës, vizitorët e huaj të mahnitur nga historia

Sitet arkeologjike në Shqipëri po thithin gjithmonë e më shumë turistë, kryesisht të huaj. Një ndër to është Tuma e Kamenicës, e cila është...

Meta: Dënoj deklaratat e Ramës dhe paralelizmat me Donbasin

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka dënuar deklaratën e kryeministrit Rama dhe "paralelizmat që ai bën për Veriun e Kosovës me situatën...

TË FUNDIT

Përjashtimet e deputetëve, Sefa-Bardhit: Vetë i firmosën, tani u qajnë hallin

Sekretari për çështjet ligjore të Partisë Demokratike, Indrit Sefa iu përgjigj Gazment Bardhit për çështjen e përjashtimit të deputetëve. Sipas tij duhet kujtuar data 10...

Tuma e Kamenicës, vizitorët e huaj të mahnitur nga historia

Sitet arkeologjike në Shqipëri po thithin gjithmonë e më shumë turistë, kryesisht të huaj. Një ndër to është Tuma e Kamenicës, e cila është...

Meta: Dënoj deklaratat e Ramës dhe paralelizmat me Donbasin

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka dënuar deklaratën e kryeministrit Rama dhe "paralelizmat që ai bën për Veriun e Kosovës me situatën...

Balla përgëzon megaoperacionin: Zbardhëm 16 ngjarje të rënda kriminale

Ministri i Brendshëm Taulant Balla përgëzoi Policinë e Shtetit për suksesin e arritur në kuadër të megaoperacionit të koduar “Never_Forget” përmes një postimi në...

Man City eliminohet nga Kupa, fitore për Liverpool dhe ekipet e Lond

Humbja e parë sezonale e Manchester Cityt i ka kushtuar eliminimin nga kupa e ligës, ndërsa përballja me Newcastlen u mbyll në shifrat 1-0. Goli...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×