English

Thirrja e Ballukut: Dëmshpërblimet të përdoren për rikuperimin e banesave

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ministrja Belinda Balluku ka dalë në një deklaratë për mediat pas tërmetit që goditi vendin tonë mbrëmjen e djeshme.

- Advertisement -

Ajo tha se për fat të mirë nuk ka pasur njerëz të lënduar ndërsa u ka bërë thirrje banorëve që paratë e tërhequra nga fondi i dëmshpërblimit të tërmetit të 26 nëntorit të përdoren për për rikonstrukturimin e banesave.

“Ajo që duhet thënë dhe është një thirrje që u bëjmë qytetarëve është se dëmshpërblimi që u ëhstë dhënë për tërmetin duhet përdorur për rikonstrukturimin e shtëpive dhe jo për përdorim familjar. E kemi parë këtë fenomen fatkeqësisht. Duhen përdorur fondet për rikonstrukturimin e banesave. Të gjitha banesat kanë dëmtime të lehta. Nuk ka pasur dëmtime të qytetarëve”- thotë Balluku.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?