Polia: Bora në Theth 7 m, të merren masa nga autoritetet për zhbllokimin e rrugëve

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pavlin Polia, guidë turistike në një intervistë për emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania foli në lidhje me situatën në Theth.

Ai tha se rrugët janë bllokuar pasi dëbora ka arritur trashësinë prej 7 metrash.

Më tej ai theksoi se aktualisht nuk ka turistë të mbetur në Theth, ndërsa shtoi se autoritetet duhet të marrin masa për zhbllokimet e rrugëve në mënyrë që kjo zonë të vizitohet dhe dimrit nga turistë.

- Advertisement -

“Besoj se bora në rrugën e Thethit do të pastrohet për tre ditë. Dëbora ka shkuar rreth 7 metra. Ka pasur rënie orteqeve. Deri më tani nuk ka ndonjë turist që ka ngelur në Theth. Janë lajmëruar nga pronarët e bujtinat. Kemi shprehur shqetësim që duhet të ketë ndërhyrje me disa vende sepse rrezikohet dhe jeta e punëtorëve.

Banorët e zonës zakonisht marrin masa paraprakisht për dimrin pasi e dinë se si është situata në Theth. Kishte ndërprerje të energjisë për dy ditë por që u riparua. Shpresoj që vitin tjetër të merren masa afatgjata dhe turistëve t’u jepet mundësia që edhe në Dimër ta vizitojnë Thethin.”- tha ai.

Polia theksoi se ditën e djeshme në Bogë ka pasur një dyndje të jashtëzakonshme të turistëve lokalë.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Gjatë pandemisë pija 4 shishe verë, më pas vendosa të lë alkoolin”, rrëfehet Adele

Këngëtarja Adele ka treguar se ka pinte katër shishe verë para se të vinte dreka gjatë kohës së pandemisë. Sipas këngëtares gjatë kohës së...

Italia ndalon ushqimin sintetik, Meloni mbështet propozimin: Mbron fermerët

Qeveria e djathtë e Italisë ka mbështetur një draft që ndalon mishin e prodhuar në laborator dhe ushqimet e tjera sintetike, me qëllim mbrojtjen...

“Ku do i gjesh paratë për fushatë?”, Bushati-Këlliçit: Trego se ku i merr

Andi Bushati e pyeti kandidatin për Bashkinë e Tiranës Belind Këlliçi se nga i merr ai paratë për fushatën duke qenë se si Parti...

TË FUNDIT

“Gjatë pandemisë pija 4 shishe verë, më pas vendosa të lë alkoolin”, rrëfehet Adele

Këngëtarja Adele ka treguar se ka pinte katër shishe verë para se të vinte dreka gjatë kohës së pandemisë. Sipas këngëtares gjatë kohës së...

Italia ndalon ushqimin sintetik, Meloni mbështet propozimin: Mbron fermerët

Qeveria e djathtë e Italisë ka mbështetur një draft që ndalon mishin e prodhuar në laborator dhe ushqimet e tjera sintetike, me qëllim mbrojtjen...

“Ku do i gjesh paratë për fushatë?”, Bushati-Këlliçit: Trego se ku i merr

Andi Bushati e pyeti kandidatin për Bashkinë e Tiranës Belind Këlliçi se nga i merr ai paratë për fushatën duke qenë se si Parti...

Ministri i Jashtëm iranian në Moskë, bisedime me Lavrovin për programin bërthamor

Ministri i Jashtëm iranian, Hossein Amir-Abdollahian mbërriti në Moskë mbrëmjen e së martës, për një vizitë zyrtare. Amir-Abdollahian dhe delegacioni i tij u prit në...

Shefi i Wagner: Beteja për Bahmutin na ka shkaktuar dëme të rënda

Yevgeny Prigozhin, kreu i grupit mercenar rus, Wagner, tha më 29 mars se luftimet për qytetin ukrainas të Bakhmutit kanë shkaktuar dëme të rënda...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×