English

Policia çeke shton masat e sigurisë pas kërcënimeve për sulm terrorist

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ministri i Brendshëm çek Vit Rakusan konfirmoi sot se në Republikën Çeke janë vendosur masa të shtuara sigurie për shkak të një sulmi të mundshëm terrorist, pasi policia çeke arrestoi një burrë amerikano-jugor të akuzuar për një krim të rëndë lidhur me terrorizmin.

- Advertisement -

Masat e sigurisë janë shtuar të shtunën mbrëma në vendet publike, qendrat tregtare dhe qendrat e trafikut në të gjithë Republikën Çeke për shkak të rrezikut të mundshëm të një sulmi terrorist dhe më shumë informacion do të publikohet të hënën pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë Kombëtare, raporton portali Expats.

“Falë ndihmës së publikut, hetuesit kriminalë nga Departamenti i Ekstremizmit dhe Terrorizmit arritën të gjejnë dhe arrestojnë një person të dyshuar për një krim veçanërisht të rëndë”, njoftoi policia çeke në platformën X mëngjesin e sotëm.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?