English

“Prangat e Fredi Belerit janë politike”, Bushati: E ndoqën veglat qorre të qeverisë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Andi Bushati tha për “Now” në Euronews Albania se arestimi i Fredi Belerit, nuk është një arrestim që bëhet në vende demokratike.

- Advertisement -

Ai tha se kandidati i koalicionit “Bashkë fitojmë” u arrestua dy ditë para zgjedhjeve pa u dhënë ndonjë fakt për shkeljet që ai pretendohet të ketë bërë ndaj sipas Bushatit arrestimi i tij është politik.

“Unë mendoj se çdo kandidat opozitar sot, ka të bëjë me një parti shtet që ble vota dhe josh, e çdo kandidat opozitar ndodhet përball një dileme, të rri si  buf dhe të shikojë se si po vidhen zgjedhjet ose të përdorë mjetet që përdor kundërshtari.

Por ama nëse përdor të njëjtat mjete, policia dhe prokuroria si vegla qorre janë kundër teje. Të gjitha këto më bëjnë ta shikojë këtë prangosje si një prangosje politike”,-tha Andi Bushati.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×