Prova për 21 janarin/ Mark Nika refuzon t’ia japë oficerëve: Kam besim vetëm te…

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Oficerët e policisë gjyqësore shkuan këtë të mërkurë në banesën e familjes së Aleks Nikës në Lezhë, për të marrë audion e komunikimeve mes punonjësve të gardës gjatë protestës së 21 janarit.

Në një bisedë telefonike me gazetarët e Euronews Albania, Mark Nika xhaxhai i Aleks Nikës, ka bërë me dije se ka refuzuar t’ia dorëzojë provën oficerëve të policisë gjyqësore.

Ai pohoi se ka besim vetëm te SPAK dhe audion do ta dorëzojë vetëm nëse çështja kalon në Prokurorinë e Posaçme.

- Advertisement -

Kujtojmë se audio, ku dëgjohej urdhëri i ish-shefit të Gardës së Republikës Ndrea Prendi drejtuar vartësve për të qëndruar të gatshëm për të qëlluar ndaj protestuesve, iu dorëzua familjarëve të të ndjerit Aleks Nika disa javë më parë nga gazetari Artan Hoxha.

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Mbahet ceremonia mortore e ish-zv. kryeministrit grek, Theodoros Pagalos

Në krematoriumin e Ritsonës, familjarë, të afërm, miq dhe kolegë i dhanë lamtumirën e fundit Theodoros Pagalos, ish-zëvendëskryeministrit dhe ministrit të Jashtëm grek Theodoros...

“Lejohet të dalë nga shtëpia”, zbardhet vendimi i gjykatës që liroi Saimir Tahirin

Gjykata e Elbasanit liroi nga burgu ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, duke vendosur që ta kryejë pjesën e mbetur të dënimit në shtëpi. Në vendimi...

“Saimir Tahiri u lirua të hënën”- Ish-drejtuesi i policisë bën deklaratën e fortë

Ish-drejtuesi i Policisë së Shtetit, Shemsi Prençi, ishte i ftuar këtë të premte në Euronews Albania ku foli në lidhje me lirimin nga burgu...

TË FUNDIT

Mbahet ceremonia mortore e ish-zv. kryeministrit grek, Theodoros Pagalos

Në krematoriumin e Ritsonës, familjarë, të afërm, miq dhe kolegë i dhanë lamtumirën e fundit Theodoros Pagalos, ish-zëvendëskryeministrit dhe ministrit të Jashtëm grek Theodoros...

“Lejohet të dalë nga shtëpia”, zbardhet vendimi i gjykatës që liroi Saimir Tahirin

Gjykata e Elbasanit liroi nga burgu ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, duke vendosur që ta kryejë pjesën e mbetur të dënimit në shtëpi. Në vendimi...

“Saimir Tahiri u lirua të hënën”- Ish-drejtuesi i policisë bën deklaratën e fortë

Ish-drejtuesi i Policisë së Shtetit, Shemsi Prençi, ishte i ftuar këtë të premte në Euronews Albania ku foli në lidhje me lirimin nga burgu...

Flet avokati i Saimir Tahirit: E ka gruan sëmurë, do kujdeset për fëmijët

Maks Haxhia, avokati i ish-ministrit Saimir Tahiri tha në një komunikim me mediat bashkëshirtja e tij për shkak të problemeve me shëndetin, nuk mund të...

Lirimi i Saimir Tahirit, Berisha: Urdhëri i Ramës, ultimatumit i erdhi fundi

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me lirimin nga qelia të ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Gjatë një konference për media, Berisha u...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×