PS kërkon hetim për Kryemadhin, gazetari: Faktet janë sheshit, SPAK të bëjë punën!

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Flogert Muça tha në një intervistë për Euroneës Albania se hetimin për Monika Kryemadhin nuk ka nevojë ta kërkojë Partia Socialiste për aq kohë sa faktet flasin vet.

Ai bëri thirrje që SPAK të bëjë detyrën në mënyrë që të vihet në vend drejtësia.

“Kryemadhi është vetë pronare, pra ka aksione në një kompani ofshore së bashku me disa oligarkë rusë pranë Vladimir Putin dhe kjo nuk bëhet nga Dajti i Partisë Komuniste, se do e mirëkuptoja Dajtin, kjo bëhet nga bashkëshortja e presidentit. Po flasim për një periudhë kur Ilir Meta ishte presidenti i republikës dhe këtu hyn në lojë ajo siguria kombëtare,” – u shpreh Muça.

- Advertisement -

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi ka mohuar akuzat ndaj saj se është financuar me para nga kompani ruse, teksa shtoi se kryeministri Edi Rama dhe kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj blejnë media dhe dezinformojnë me paratë e inceneratorëve.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Gazetari zbulon prapaskenat: Po mos ishte Kim, në krye të SPAK s’do ishte Dumani

Gazetari Eni Ferhati tha në emisionin Now në Euronews Albania se nuk përjashtohet mundësia që brenda Prokurorisë së Posaçme mund të ketë segmente të...

Vallai i Liridonës zbulon se është kontaktuar nga disa persona: Çfarë kanë ofruar

Vëllai i Liridona Ademajt, Leondardi, ka bërë të ditur se shumë qytetarë i ofrohen me informacione për ngjarjen që lidhet me vrasjen e motrës...

Arian Çani: Beleri më merr shpesh në telefon, për çfarë i ka bërë “mirë” burgu

Gazetari Arian Çani është shprehur se zhvillon biseda të shpeshta telefonike me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Belerin, i cili ndodhet në paraburgim...

TË FUNDIT

Gazetari zbulon prapaskenat: Po mos ishte Kim, në krye të SPAK s’do ishte Dumani

Gazetari Eni Ferhati tha në emisionin Now në Euronews Albania se nuk përjashtohet mundësia që brenda Prokurorisë së Posaçme mund të ketë segmente të...

Vallai i Liridonës zbulon se është kontaktuar nga disa persona: Çfarë kanë ofruar

Vëllai i Liridona Ademajt, Leondardi, ka bërë të ditur se shumë qytetarë i ofrohen me informacione për ngjarjen që lidhet me vrasjen e motrës...

Arian Çani: Beleri më merr shpesh në telefon, për çfarë i ka bërë “mirë” burgu

Gazetari Arian Çani është shprehur se zhvillon biseda të shpeshta telefonike me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Belerin, i cili ndodhet në paraburgim...

Në të njëjtin burg me Dakon dhe Kokën, Fredi Beleri: Ja si ja kaloj me ta

Kryetari i zgjedhur i bashkisë Himarë, Fredi Beleri i cili ndodhet në paraburgimin e Durrësit prej 7 muajsh tregoi në një intervistë ekskluzive për...

“Ne himariotët jemi kokëfortë”- Beleri: S’do ja dilni me mua, ju hajdutët e pronave

Kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës, Fredi Beleri, është shprehur se shkeljet e ligjit dhe vjedhja e votave për të cilat ai akuzohet dhe po...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×