English

PS propozon 20 korrikun për Kongresin, çfarë pritet sot në mbledhjen e Asamblesë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Partia Socialiste do të zhvillojë ditën e sotme në orën 17:00 mbledhjen e Asamblesë Kombëtare të saj.

- Advertisement -

Kjo mbledhje do të mbahet online dhe pritet të miratojë datën 20 korrik të propozuar nga PS për mbledhjen e Kongresit të partisë.

Po ashtu bëhet me dije se në rend të ditës do të jetë fjala e kryetarit të Partisë Socialiste, Edi Rama.

Ndërkohë mbi ecurinë e procesit të zgjedhjeve të përgjithshme në parti do të flasë sekretari i përgjithshëm i PS, Blendi Klosi.

Asambleja e PS, e mbledhur 3 muaj më parë vendosi edhe për zgjedhjet e brendshme të Partisë Socialiste me 1 anëtar 1 votë.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?