“Pse Bejko është më i mirë se Këlliçi?”, debat mes gazetares dhe avokatit të PD-së

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kandidatët e PD-së për Tiranën janë kthyer në temë debati në emisionin “Review” në Euronews Albania mes gazetares Alba Alishani dhe përfaqësuesit të PD-së së kryesuar nga Enkelejd Alibeaj, Rezart Kthupi.

Alishani i është drejtuar avokatit duke i thënë se a i plotëson Roland Bejko kriteret për kandidat për Tiranën, ndërsa Kthupi i është përgjigjur se është më i mirë se Belind Këlliçi.

Pjesë nga biseda:

- Advertisement -

Alishani: Rithemelimi kishte një filtër dhe ishin primaret, cili është filtri që keni përdorur për Bejkon dhe Godolen

Avokati: Nuk është pretendim që Bejko është më i mirë se Këlliçi, është gjykim. Tirana është një nga bashkitë më të mëdha në vend.

Alishani: Besoj se është çështje emrash. Kandidat për numër, për t’u ulur në karrige dhe për të dalë për të paraqitur programin? Nuk mjafton emri. I plotëson kriteret Bejko?

Avokati: Besoj se po. Në cilat filtra ka kaluar kandidatura juaj?

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Publikohet video e vrasjes së policit Afrim Bunjaku në Kosovë

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha deklaroi për mediat se polici që humbi jetën pas sulmit në veri të Kosovës, Afrim...

Reagimi i parë zyrtar i Mbretërisë së Bashkuar për shtimin e trupave në Kosovë

Forcat e Mbretërisë së Bashkuar do të vendosen në misionin paqeruajtës të NATO-s në Kosovë pas një kërkese të NATO-s. Kjo vjen pas sulmit të...

Goditet me thikë 19-vjeçarja shqiptare në Selanik

Në një park në Selanik ka ndodhur një ngjarje tronditëse këtë të diel rreth orës 5:30 të pasdites. Një person ka goditur me thikë...

TË FUNDIT

Publikohet video e vrasjes së policit Afrim Bunjaku në Kosovë

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha deklaroi për mediat se polici që humbi jetën pas sulmit në veri të Kosovës, Afrim...

Reagimi i parë zyrtar i Mbretërisë së Bashkuar për shtimin e trupave në Kosovë

Forcat e Mbretërisë së Bashkuar do të vendosen në misionin paqeruajtës të NATO-s në Kosovë pas një kërkese të NATO-s. Kjo vjen pas sulmit të...

Goditet me thikë 19-vjeçarja shqiptare në Selanik

Në një park në Selanik ka ndodhur një ngjarje tronditëse këtë të diel rreth orës 5:30 të pasdites. Një person ka goditur me thikë...

Sulmi terrorist në Turqi, ja kush e mori përgjegjësinë

Partia e Punëtorëve të Kurdistanit (PKK) ka pranuar se ka kryer sulmin terrorist të ndodhur mëngjesin e kësaj të diele në Ankara të Turqisë. Kjo...

Sulmi në Veri, Sveçla: Ka më shumë terroristë serbë të vrarë se shifra zyrtare

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla deklaroi për mediat se mund të ketë më shumë terroristë serbë të vrarë në veri. “Aksioni...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×