English

Pse është “zhdukur” Ilir Meta? Analisti: Frika sjell heshtje

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti Fitim Zekthi foli në lidhje me situatën politike në vend.

- Advertisement -

Në një intervistë për Euronews Albania, ai theksoi se opozita ka rënë  në heshtje për shkak të humbjes së thellë që pati në zgjedhje dhe për shkak të drejtësisë që kohët e fundit  sipas tij po shton frikën te politikanët.

Më tej ai nënvizoi se drejtësia është një nga shkaqet  kryesore që opozita po heshtë dhe nuk po reagon për ngjarjet e fundit.

“Këta ça thonë sot nuk e thonë nesër. Meta e kuptoi se ajo që ndodhi ishte e mjaftueshme për të kuptuar se nuk vazhdohet kështu, duhet diçka tjetër. Meta ka zgjedhur të rri në heshtje, kjo është çështja. Vera është e heshtur, e një  nga arsyet është Prokuroria. Nëse do kishim një rezultat tjetër zgjedhje nuk do kishim heshtje. Humbja e opozitës prodhoi një shok total dhe është e përballueshme. Dobësimi i opozitës e dobësoi atë dhe para drejtësisë. Mendoj se drejtësia e ka frikësuar opozitën dhe kjo e fundit po heshtë tani”- tha ai.

Për të ndjekur kanalin e youtube të Euronews Albania KLIKO KËTU! 

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?