Pse janë lejuar deri tani kamerat e paligjshme? Çuçi: T’ia lëmë të shkuarës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetarja e Euronews Albania, Eksiola Shehu e pyeti ministrin e Brendshëm, Bledi Çuçi lidhur me aksionin e policisë për heqjen e kamerave të jashtëligjshme nga policia, dhe pse këto kamera janë lejuar deri tani.

Çuçi u shpreh se lajmi i mirë është ndërhyrja për t’i hequr këto kamera, që siç theksoi është një hap shumë pozitiv në luftën kundër krimit.

Sipas ministrit, ajo që nuk është bërë i duhet lënë së shkuarës, pasi ky aksion sipas tij është një nga lëvizjet më të mira të policisë.

- Advertisement -

“Lajmi është që po ndërhyjmë dhe kjo është një gjë shumë pozitive për luftën ndaj krimit. Ka pasur një lloj kamuflimi sepse bizneset e kanë detyrim ligjor t’i mbajnë kamerat në ambientet e tyre. Por duhet t’ia lëmë të shkuarës dhe të përqendrohemi te lufta që po bën policia për t’i dhënë një mesazh krimit që nuk ka më hapësira. Kjo është një lëvizjet më të mira të policisë dhe fillim i mbarë i vitit”, tha Çuçi.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“E majta greke s’merret me Belerin”, Bibe: Mitsotakis kërkon vota, Rama po luan me..

Teksa ka mbajtur fjalimin e tij në Kongresin e Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama komentoi për herë të parë vendosjen e vetos nga ana...

Mediat britanike: Bandat shqiptare “oferta” për festa, 5 mijë £ për kalim në Angli

Emigrimi i paligjshëm i emigrantëve shqiptarë drejt Britanisë së Madhe vijon të jetë një problem. Shumë të rinj shqiptarë rrezikojnë jetën për të shkuar...

Filmi evropian i vitit/ Shpërndahen çmimet, triumfon “Anatomia e një rënieje”

Ishte filmi francez “Anatomia e një rënieje”, i Zhustin Triet, ai që dominoi në ceremoninë e Festivalit Evropian të Filmit në Berlin, që ka...

TË FUNDIT

“E majta greke s’merret me Belerin”, Bibe: Mitsotakis kërkon vota, Rama po luan me..

Teksa ka mbajtur fjalimin e tij në Kongresin e Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama komentoi për herë të parë vendosjen e vetos nga ana...

Mediat britanike: Bandat shqiptare “oferta” për festa, 5 mijë £ për kalim në Angli

Emigrimi i paligjshëm i emigrantëve shqiptarë drejt Britanisë së Madhe vijon të jetë një problem. Shumë të rinj shqiptarë rrezikojnë jetën për të shkuar...

Filmi evropian i vitit/ Shpërndahen çmimet, triumfon “Anatomia e një rënieje”

Ishte filmi francez “Anatomia e një rënieje”, i Zhustin Triet, ai që dominoi në ceremoninë e Festivalit Evropian të Filmit në Berlin, që ka...

SHBA, armatime Izraelit/ Shteti hebre mirëpret veton amerikane në KS

Administrata e presidentit Joe Biden ka përdorur autoritetin e emergjencës për t’i shitur Izraelit 14 mijë raketa tankesh pa aprovimin nga Kongresi. Ndërkohë, kryeministri...

Ukraina për zgjedhjet ruse: Votimet në territoret e pushtuara s’ do jenë të vlefshme

Qeveria ukrainase e ka shpallur “të pavlefshme” çdo përpjekje të Rusisë për të mbajtur zgjedhje në territoret e pushtuara të Ukrainës. Së fundmi, datat...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×