Pse po armatoset Gjermania? Ish-gjenerali zbulon planin e Scholz dhe NATO-s

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-shefi i Shtabit të Forcave të Armatosura, Bardhyl Kollçaku tha në një intervistë për Euronews Albania se armatosja e Gjermanisë dhe deklaratat e Scholz tregojnë se shumë vende skeptike, përfshirë këtu dhe Gjermaninë, kanë filluar të rishikojnë strategjitë për sigurinë e tyre pas fillimit të agresionit rus në Ukrainë.

Ai komentoi se Putin kishte tre synime, nga ku nuk arriti asnjë, duke nisur me gjunjëzimin e qeverisë demokratike të Kievit, pushtimin e Ukrainës dhe përçarjen e Aleancës.

“Aleanca tani është më e fortë se kurrë, më e bashkuar dhe më e zgjeruar. Jam i sigurt dhe më vjen shumë keq që koston më të madhe po e paguan populli ukrainas, forcat e armatosura të Ukrainës. Në realitet, Ukraina sot po bën luftën tonë, aleanca po e ndihmon me armatim, me financa, me çfarë mundet, gjithë bota demokratike, por koston në jetë njerëzore, në gjak dhe në sakrifica po e bën populli ukrainas, forcat e sigurisë dhe forcat e armatosura të saj,” – u shpreh Kollçaku.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Kambana më e madhe e alarmit deri sot”, Rama reagon për vrasjen e policit në Veri

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas vrasjes së efektivit të policisë në veri të Kosovës. Përmes një postimi në Twitter, Rama e cilëson vrasjen e...

Kurti: 30 persona me uniforma e të armatosur rëndë vijojnë të sulmojnë policinë tonë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë në konferencë për media se e diela është ditë e rëndë për Kosovën. “Vrasja e tij (zyrtarit policor)...

Vrasja e policit në Kosovë, reagon Begaj: Akt kriminal për stabilitetin e rajonit

Presidenti i Shqipërisë Bajram Begaj ka reaguar pas vrasjes së policit të Kosovës në Veri. Begaj e cilëson sulmin akt të organizuar kriminal është cenim...

TË FUNDIT

“Kambana më e madhe e alarmit deri sot”, Rama reagon për vrasjen e policit në Veri

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas vrasjes së efektivit të policisë në veri të Kosovës. Përmes një postimi në Twitter, Rama e cilëson vrasjen e...

Kurti: 30 persona me uniforma e të armatosur rëndë vijojnë të sulmojnë policinë tonë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë në konferencë për media se e diela është ditë e rëndë për Kosovën. “Vrasja e tij (zyrtarit policor)...

Vrasja e policit në Kosovë, reagon Begaj: Akt kriminal për stabilitetin e rajonit

Presidenti i Shqipërisë Bajram Begaj ka reaguar pas vrasjes së policit të Kosovës në Veri. Begaj e cilëson sulmin akt të organizuar kriminal është cenim...

Voton kandidati i “Bashkë Fitojmë” për Kukësin: Do raportojmë çdo parregullsi

Rreth 46 mijë qytetarë të Bashkisë së Kukësit kanë nisur t’i drejtohen kutive të votimit ditën e sotme për të zgjedhur drejtuesin e ri...

Vrasja e policit, Hasani: Akt kriminal që kërcënon rajonin, jemi krah Kosovës

Ministri i Jashtëm Igli Hasani ka reaguar pas ngjarjes së rëndë në veri të Kosovës ku një polic mbeti i vrarë dhe një tjetër...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×