“Pseudonimi Gucci”, zyrtari kolumbian rrëfen historinë e arrestimit të shqiptarit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Denis Savri ose Denis Kliromani, i njohur me pseudonimin “Gucci”, është një nga shqiptarët i cili u arrestua në Kolumbi me kërkesë të Interpolit.

Kreu i Qendrës Kombëtare për Analizën Kriminale, Hetimin Penal dhe Interpolin, Diego Fernando Leon Suarez tregoi në Review se nuk kishin një informacion të saktë për aktivitetin kriminal të Denisit.

“Autoritetet ndërkombëtare kishin interes të veçantë për arrestimin e tij,” – tregoi Suarez.

- Advertisement -

Ai shtoi se  janë në dijeni që ka një komunitet shqiptar në Kolumbi. Sipas tij ka njerëz që jetojnë atje komfort ligjeve, siç ka dhe persona të tjerë që janë të përfshirë në aktivitet kriminal.

“Në vitin e fundit kemi realizuar kapjen e 3 personave me origjinë shqiptare. Ne po studiojmë lidhjet që kanë shqiptarët me organizatat kriminale. Megjithatë nuk ka prezencë të strukturave kriminale nga Shqipëria apo Ballkani. Janë thjesht të dërguar që kanë për detyrë të vendosin kontakte për të materializuar trafikimin,” – u shpreh Suarez.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Tërmeti godet Turqinë, epiqendra e njejtë me tragjedinë e 6 shkurtit

Një tërmet me magnitudë 4.6 ballë të shkallës Rihter u regjistrua në provincën Kahramanmaraş në Turqinë juglindore këtë të shtunë. Sipas një njoftimi nga autoriteti...

Berlini nuk redukton makinat, ngec “lëvizja ekologjike”. Shkak presioni nga…

Berlini njihet si një nga kryeqytetet me transportin më ekologjik në Europë, por këtë vit ka ngadalësuar procesin që synon dekurajimin e qytetarëve për...

Bie nga biçikleta, dërgohet me urgjencë te “Trauma” 15-vjeçari

Një 15-vjeçar në qytetin e Bulqizës ka marrë dëmtime të shumta trupore pas rrëzimit me biçikletë në vendin e quajtur “Pishat”. Sipas informacioneve paraprake i...

TË FUNDIT

Tërmeti godet Turqinë, epiqendra e njejtë me tragjedinë e 6 shkurtit

Një tërmet me magnitudë 4.6 ballë të shkallës Rihter u regjistrua në provincën Kahramanmaraş në Turqinë juglindore këtë të shtunë. Sipas një njoftimi nga autoriteti...

Berlini nuk redukton makinat, ngec “lëvizja ekologjike”. Shkak presioni nga…

Berlini njihet si një nga kryeqytetet me transportin më ekologjik në Europë, por këtë vit ka ngadalësuar procesin që synon dekurajimin e qytetarëve për...

Bie nga biçikleta, dërgohet me urgjencë te “Trauma” 15-vjeçari

Një 15-vjeçar në qytetin e Bulqizës ka marrë dëmtime të shumta trupore pas rrëzimit me biçikletë në vendin e quajtur “Pishat”. Sipas informacioneve paraprake i...

Ç’regjistrimi i shqiptarëve në Preshevë| Kamberi: Një ekip i BE të nisë hetimet

Kryetari i Këshillit për të Drejtat e Njeriut në Luginën e Preshevës, Belgzim Kamberi, përshëndeti fjalimin e presidentit Bajram Begaj në OKB, ku ngriti...

“Zelensky mos të ofendojë më kurrë polakët”- Ashpërsohet përplasja Ukrainë-Poloni

Në mospajtime e sipër lidhur me tregtinë për grurin, kryeministri polak, Mateusz Morawiecki i ka shtuar kritikat ndaj presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky, lidhur me...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×