English

“Qeveria teknike, zgjidhja e vetme”, PD mbledh në selinë blu partitë aleate

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një javë përpara protestës kombëtare të njoftuar më 11 korrik, Partia Demokratike ka thirrur këtë të premte në selinë blu, drejtuesit e disa partive të vogla aleate.

- Advertisement -

Gjatë këtij takimi, sekretari i përgjithshëm i PD, Flamur Noka u shpreh se bashkimi i çdo fraksioni dhe zëri opozitar është shumë i rëndësishëm. Sipas tij pjesëmarrja në 11 korrik e qytetarëve është një mesazh për qeverinë se populli kërkon ndryshimin.

“Sot miq, çdo shqiptar ka arsye të protestojë. Sot çdo i ri dhe e re do ftohet në protestën e PD dhe opozitës së bashkuar”, tha Noka.

Noka tha se tubimi i 11 korrikut do të jetë vetëm fillimi i një aksioni që si kërkesë kryesore do ketë administrimin e zgjedhjeve të ardhshme me një qeveri teknike

“Kjo protestë do çelë siparin e reagimeve për t’i dhënë zgjidhje politike këtij vendi. Zgjidhja politike dhe paqja sociale do të vijë në këtë vend kur qeveria teknike të përcaktohet njëlloj si fqinji ynë, Maqedonia e Veriut, si rruga e vetme për t’i dhënë këtij populli mundësinë që të votojë si çdo qytetar evropian”, u shpreh ai.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?