“Rama i tregoi SHBA-ve vijën e kuqe”, Spahiu: Ka një marrëveshje të heshtur

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Juristi Kreshnik Spahiu thotë se krisja e marrëdhënieve mes kryeministrit Edi Rama dhe ambasadores amerikane ishte një mesazh për SPAK.

Në një intervistë për Euronews Albania, Spahiu u shpreh se ka një marrëveshje të fshehur mes tre eksponentëve të vjetër të politikës, Rama, Meta Berisha për të mbrojtur njëri-tjetrin përballë drejtësisë.

“Mendoj që ka një lloj marrëveshjeje të heshtur; sa kohë të jetë Rama në pushtet, Meta dhe Berisha nuk do të arrestohen dhe e kundërta. Këta kanë 30 vite që kanë bërë rotacion pushteti dhe e mbrojnë njëri-tjetrin në këtë pjesë. Marrëveshja mes këtyre të treve funksionon; Rama është i gatshëm të thyejë marrëdhënien me amerikanët për të ruajtur marrëveshjen me këta. Gjithë cenimi i marrëdhënies është në thelb që SPAK të mos kalojë vijën e kuqe; të mos prekë këta të tre. Amerikanët shqetësohen se Escobar ka dalë publikisht dhe ka thënë të hetohen personat non grata nga institucionet shqiptare”, tha Spahiu.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Në 2030 do studiojnë për influencer”, Nora Malaj: Sistemi i arsimit ka dështuar

Ish-ministrja Nora Malaj tha në një intervistë për “Review” në Euronews Albania se në vitin 2030 pritet që studentët të zgjedhin degën e influencerit,...

Mehmeti ironizon sistemin arsimor: T’i them familjes rrini pa bukë se hamë titullin

Pedagogu Ndriçim Mehmeti ironizoi në një intervistë për “Review” në Euronews Albania sistemin arsimor. Ai kujtoi se pritej rritje e madhe nga kuotat e mbrojtura,...

Degët më pak të preferuara dhe më të kërkuarat në Universitetin e Tiranës

“Review” në Euronews Albania ka paraqitur një listë me degët më të kërkuara në Universitetin e Tiranës.   10 Degët më të kërkuara në UT   1 Informatikë Ekonomike 98.75% 2 Informatikë 98.50% 3 Financë 96.59% 4 Drejtësi 94.92% 5 Teknologji...

TË FUNDIT

“Në 2030 do studiojnë për influencer”, Nora Malaj: Sistemi i arsimit ka dështuar

Ish-ministrja Nora Malaj tha në një intervistë për “Review” në Euronews Albania se në vitin 2030 pritet që studentët të zgjedhin degën e influencerit,...

Mehmeti ironizon sistemin arsimor: T’i them familjes rrini pa bukë se hamë titullin

Pedagogu Ndriçim Mehmeti ironizoi në një intervistë për “Review” në Euronews Albania sistemin arsimor. Ai kujtoi se pritej rritje e madhe nga kuotat e mbrojtura,...

Degët më pak të preferuara dhe më të kërkuarat në Universitetin e Tiranës

“Review” në Euronews Albania ka paraqitur një listë me degët më të kërkuara në Universitetin e Tiranës.   10 Degët më të kërkuara në UT   1 Informatikë Ekonomike 98.75% 2 Informatikë 98.50% 3 Financë 96.59% 4 Drejtësi 94.92% 5 Teknologji...

Publikohet video e vrasjes së policit Afrim Bunjaku në Kosovë

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha deklaroi për mediat se polici që humbi jetën pas sulmit në veri të Kosovës, Afrim...

Reagimi i parë zyrtar i Mbretërisë së Bashkuar për shtimin e trupave në Kosovë

Forcat e Mbretërisë së Bashkuar do të vendosen në misionin paqeruajtës të NATO-s në Kosovë pas një kërkese të NATO-s. Kjo vjen pas sulmit të...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×