English

“Rama ka firmosur për inceneratorët, pse nuk shkon në gjyq?”- Enno Bozdo

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Anëtari i kryesisë së Rithemelimit, Enno Bozdo, tha në një intervistë për Euronews Albania se Jamarbër Malltezi në këtë rast është viktimë vetëm sepse është dhëndër i Sali Berishës.

- Advertisement -

Ai tha se SPAK po e akuzon Sali Berishën për një çështje të cilën as nuk e ka nisur e as nuk e ka firmosur, por nuk merr nën hetim për inceneratorët kryeministrin Edi Rama i cili në mënyrë antikushtetuese ka firmosur brenda një ditë 17 vendime të këshillit të ministrave.

“Për çfarë arsye i shtrëngohet liria Sali  Berishës, duke qenë deputet i republikës së Shqipërisë me heqjen e pasaportës, se këtë kërkoi SPAK, për një proces që as është iniciuar dhe as është nxitur me firmën e Sali Berishës dhe nuk merret e njëjta masë për simetri ndaj Edi Ramës, për procesin e inceneratorëve.

Dhe procesi i inceneratorëve është i provuar nga SPAK që është korruptiv. Edi Rama ka miratuar me firmën e tij dhe me kundër firmën e Engjëll Agaçit 17 vendime të Këshillit të Ministrave brenda një dite, sepse kjo nuk mund të ndodh. Pse SPAK-u në këtë rast mban një standard të dyfishtë, pse Edi Rama nuk është i përfshirë në aferën e inceneratorëve pavarësisht se ka firmosur? Apo ai nuk e di çfarë firmos, ndërsa Berisha që nuk ka firmosur duhet patjetër të ketë firmosur diçka për dhëndrin e tij. Malltezi është viktimë vetëm e luftës që i bëhet Sali Berishës”,-tha Enno Bozdo.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?