“Rama nuk shkon dot në SHBA”- Merkoçi: Janë përgjuar çantat që çonte me charter në…

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Avokati Fatmir Merkoçi deklaroi në studion e Euronews Albania se kryeministri Rama nuk mund të shkojë dot në Shtetet e Bashkuara pa petkun e kryeministrit.

Ai vijoi dhe më tej kur tha se Rama nuk mund të shkojë dot as në Mbretërinë e Bashkuar.

Sipas tij në rolin e kryeministrit ai mund të udhëtojë në këto vende, por si individ jo.

- Advertisement -

“Rama nuk shkon dot në Amerikë. Me petkun e kryeministrit mund të bredh gjithë botën. Sepse duhet të kuptojmë një gjë, që Amerika nuk prish strukturë. Unë kur i jam drejtuar i kam thënë tekstualisht “hiq petkun e kryeministrit dhe shko në Angli tako kë të duash ti, qoftë një fshesaxhi”. Ai nuk shkon. Ky njeri që i del emir ghjithkund është i përfshirë? Për mua po! Të gjitha bisedat që ka bërë Rama janë të përgjuara. Dhe ato çantat që çonte me lekë në Francë në kohë të pandemisë janë të përgjuara. Se ku i ka çuar lekët e di ai. E them me përgjegjësi që Rama ka vajtur në Francë me çanta me para me charter në çantë dhe ka takuar dhe Sorosin”, tha Merkoçi.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

U gjet i vdekur me plumb në kokë, pas vëllait merret në hetim dhe shoku i shqiptarit

Policia italiane po vijon hetimet për vdekjen e 20-vjeçarit shqiptar Enrico Aliaj. Të dhënat paraprake tregojnë se ai ndërroi jetë nga një goditje me armë...

Mbyti të ëmën me plastmas në Përmet, Gjykata lë në burg 24-vjeçarin

Gjykata ka caktuar masën e sigurisë ‘Arrest me burg’ për 24-vjeçarin Albi Muhollari, i cili mbyti të ëmën me qese plastmasi. Ngjarja e rëndë ndodhi...

Hidhet në erë me eksploziv bankomati në Shkup

Një bankomat i një banke private është hedhur në erë me eksploziv në lagjen Butel të Shkupit në Maqedoninë e Veriut mëngjesin e sotëm. Mediat...

TË FUNDIT

U gjet i vdekur me plumb në kokë, pas vëllait merret në hetim dhe shoku i shqiptarit

Policia italiane po vijon hetimet për vdekjen e 20-vjeçarit shqiptar Enrico Aliaj. Të dhënat paraprake tregojnë se ai ndërroi jetë nga një goditje me armë...

Mbyti të ëmën me plastmas në Përmet, Gjykata lë në burg 24-vjeçarin

Gjykata ka caktuar masën e sigurisë ‘Arrest me burg’ për 24-vjeçarin Albi Muhollari, i cili mbyti të ëmën me qese plastmasi. Ngjarja e rëndë ndodhi...

Hidhet në erë me eksploziv bankomati në Shkup

Një bankomat i një banke private është hedhur në erë me eksploziv në lagjen Butel të Shkupit në Maqedoninë e Veriut mëngjesin e sotëm. Mediat...

Dëshmoi për rreth një orë në SPAK, Silva Bino: Isha për një punë

Shefja e Departamentit të Epidemiologjisë pranë ISHP-së, Silva Bino, është paraqitur mëngjesin e kësaj të marte në Prokurorinë e Posaçme. Mësohet se ajo ka...

Tabaku takime në Maqedoninë e Veriut për çështjen e integrimit të rajonit

Kryetarja e Komisionit të Çështjeve Europian, Jorida Tabaku, ishte në një vizitë në Maqrdoninë e Veriut për të marrë pjesë në takimin e parë...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×