English

Rama për Bllakon: Para ligjit nuk ka të fortë, të gjithë të barabartë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Edi Rama u shpreh se të gjithë janë të barabartë para ligjit, pavarësisht statusit të tyre.

- Advertisement -

Kryeministri e bëri deklaratën për media në një kohë kur Alqi Bllako dha dorëheqjen pas kërkesës së SPAK-ut për arrestimin e tij.

Pas mbledhjes së kryesisë së PS-së, Rama tha se tashmë reforma në drejtësi po jep frytet e saj.

“Në nivelin personal patjetër që jam i keqardhur, por në nivelin e detyrës sigurisht që i shoh këto që ndodhin si rezultat i asaj që kemi bërë,” – u shpreh kryeministri.

Rama tha se deri në momentin që do të deklarohet fajtor Alqi Bllako është i pafajshëm, por sidoqoftë rezultati, ai nuk ndjen asnjë përgjegjësi sepse përgjegjësitë nuk janë kolektive, siç u shpreh dhe vetë kryeministri.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×