Rrëfimi prekës i ukrainasit nga Kievi: Kemi humbur miqtë, s’kemi ujë dhe energji

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Anëtari i Këshillit të Çështjeve Rinore për presidentin ukrainas, Volodymyr Zelensky, njëherësh delegat rinor nga Ukraina në OKB, Denys Ganzha deklaroi se jeta në Ukrainë, tanimë është mjaft e vështirë për shkak të luftës.

Në një intervistë për emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, Ganzha u shpreh se çdo ditë njerëzit humbasin miqtë e tyre dhe shtoi se nuk ka ujë dhe energji elektrike.

“Sa i takon të rinjve, është e vështirë sepse ti humbet miqtë e tu çdo ditë, nuk ke ujë, nuk ke energji elektrike. Është e vështirë të gjesh një punë, por ne nuk e humbasim shpresën dhe do të vazhdojmë të qëndrojmë të fortë. E mbështesim njëri-tjetrin, përpiqemi që t’i shpëtojmë luftës, apo të humbasim mendjen, të paktën për një orë.

- Advertisement -

Nuk është një atmosferë fort pozitive në vend, por sigurisht që ne me mbështetjen e ndërkombëtarëve, besoj se do të jemi të aftë për të dalë nga kjo situatë. Ne vërtet kemi nevojë për mbështetjen tuaj dhe unë dua të falenderoj të gjithë që kanë mundur të ndihmojnë Ukrainën deri më tani”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Akovati sqaron emigrantët e ligjshëm! Ja çfarë duhet të bëjnë

Avokati Naim Hasani sqaroi në një intervistë për Euronews Albania se çdo person që ka leje qëndrimi në Britani në mënyrë të ligjshme nuk...

Analisti serb: Ja kur do ta njohë Serbia pavarësinë e Kosovës

Analisti serb, Dushan Janiç thotë se njohja e pavarësisë së Kosovës nga Serbia mund të ndodhë brenda këtij viti. Në një intervistë për Euronews Albania,...

Berisha: Rama përdori Soros-in dhe FBI-në për të më shpallur “non grata”

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se kryeministri Edi Rama përdori miliarderin George Soros dhe FBI-në, për ta shpallur atë "non grata". Në një...

TË FUNDIT

Akovati sqaron emigrantët e ligjshëm! Ja çfarë duhet të bëjnë

Avokati Naim Hasani sqaroi në një intervistë për Euronews Albania se çdo person që ka leje qëndrimi në Britani në mënyrë të ligjshme nuk...

Analisti serb: Ja kur do ta njohë Serbia pavarësinë e Kosovës

Analisti serb, Dushan Janiç thotë se njohja e pavarësisë së Kosovës nga Serbia mund të ndodhë brenda këtij viti. Në një intervistë për Euronews Albania,...

Berisha: Rama përdori Soros-in dhe FBI-në për të më shpallur “non grata”

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se kryeministri Edi Rama përdori miliarderin George Soros dhe FBI-në, për ta shpallur atë "non grata". Në një...

Berisha: Rama korruptoi McGonigal-in, donte të qeveriste pa opozitë

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha thotë se kryeministri Edi Rama korruptoi ish-zyrtarin e FBI-së, Charles McGonigal, pasi donte që të qeveriste vendin pa...

Norvegjia do të blejë 54 tanke “Leopard” nga Gjermania

Norvegjia do të blejë 54 tanke të reja" Leopard 2" të prodhimit gjerman për ushtrinë e saj dhe do të ketë një opsion për...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×