Zelensky personazh i vitit, këshilltari: S’do donim të ishte në kopertinë për luftën

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Anëtari i Këshillit të Çështjeve Rinore për Volodymyr Zelensky-n, njëherësh delegat rinor nga Ukraina në OKB, Denys Ganzha është shprehur i lumtur për çmimin që “Time” i ka dhënë presidentit ukrainas, duke e vendosur në kopertinën e saj si personazhin e vitit.

Në një intervistë për Euronews Albania, Ganzha u shpreh se nuk është ky çmimi që do të donin të paguanin ukrainasit, për shkak të luftës.

Ai u shpreh se në Kiev ka hedhje predhash në mënyrë të vazhdueshme.

- Advertisement -

“Unë jam në Kiev, në kryeqytetin e Ukrainës dhe ka pasur hedhje predhash, ndodh diçka e tillë sigurisht. Ka situata të tilla ku ka bombardime dhe gjërat që ndodhin kanë një pamje të tmerrshme, sepse Rusia ka dërguar mijëra trupa. Kanë ndodhur hedhje dhe pritet të ndodhin hedhje të ndodhin hedhje të mëdha predhash në javët e ardhshme dhe është një nga format e gjenocidit. Por ne do të përpiqemi që të japim më të mirën tonë për të përballuar situatën, të përpiqemi të bëjmë më të mirën.

Nuk është thjesht puna e presidentit tonë, por ka të bëjë edhe me shpirtin e Ukrainës, është lideri ynë shpirtëror. Ne jemi shumë të lumtur që presidenti ynë është shpallur presidenti i vitit. Kjo do të thotë shumë për të gjithë ne dhe ukrainasit, por ky nuk është çmimi që do donim të paguanim që Ukraina të dilte në faqet e para të gazetave. Është e rëndësishme që ne të marrim mbështetjen ushtarake dhe ndërkombëtare, por gjithsesi jemi shumë të lumtur që dëgjojmë një lajm të tillë”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Blinken kritikoi ashpër Kosovën, kongresmeni amerikan: Dëshpëruese, sulmoi një aleat

Kongresmeni amerikan, Ritchie Torres, ka reaguar me tone kritike ndaj deklaratës së Sekretarit Amerikan të Shtetit, Antony Blinken, drejtuar autoriteteve kosovare për situatën në...

“U kalua vija e kuqe”, Shtuni: S’i duhet Kosovës Oso Kuka, i duhet Ismail Qemali

Eksperti i sigurisë nga SHBA, Adrian Shtuni kohë më parë parashikoi se do të ketë një konflikt së shpejti në veri të Kosovës. Shtuni tha...

Eksperti zbulon çfarë fshihet pas deklaratës së DASH: Kurti t’i vejë gishtin kokës

Eksperti i sigurisë Adrian Shtuni ishte i ftuar këtë të shtunë në emisionin Revieë në Euroneës Albania, ku foli në lidhje me përshkallëzimin e tensioneve...

TË FUNDIT

Blinken kritikoi ashpër Kosovën, kongresmeni amerikan: Dëshpëruese, sulmoi një aleat

Kongresmeni amerikan, Ritchie Torres, ka reaguar me tone kritike ndaj deklaratës së Sekretarit Amerikan të Shtetit, Antony Blinken, drejtuar autoriteteve kosovare për situatën në...

“U kalua vija e kuqe”, Shtuni: S’i duhet Kosovës Oso Kuka, i duhet Ismail Qemali

Eksperti i sigurisë nga SHBA, Adrian Shtuni kohë më parë parashikoi se do të ketë një konflikt së shpejti në veri të Kosovës. Shtuni tha...

Eksperti zbulon çfarë fshihet pas deklaratës së DASH: Kurti t’i vejë gishtin kokës

Eksperti i sigurisë Adrian Shtuni ishte i ftuar këtë të shtunë në emisionin Revieë në Euroneës Albania, ku foli në lidhje me përshkallëzimin e tensioneve...

“Po luan me zjarrin”- Milo analizon situatën në Veri: Pse Kurti shkaktoi tensionet

Historiani Paskal Milo ishte i ftuar këtë të shtunë në emisionin Review në Euronews Albania, ku analizoi tensionet në veri të Kosovës. Milo tha se...

Tensionet në Veri, analisti: Ka faj edhe Europa, po e mban konfliktin të ngrirë

Analisti Neritan Alibali tha në emisionin Review në Euronews Albania se situata në Veri ndodhi pasi qeveria serbe vazhdon ta konsiderojë veriun tokë serbe dhe...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×