English

Rritet diferenca në Tiranë, kryeson PS me mbi 50 mijë vota

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deri në orën 12:20 të mëngjesit të 16 majit ka 51.533 vota diferencë mes Erion Veliajt dhe Belind Këlliçit. Kryebashkiaku aktual në Tiranë dhe kandidati i socialistëve duket se ka arritur një rezultat që s’mund të përmbyset.

- Advertisement -

Deri tani janë numëruar 862 qendra votimi nga 941 në total.

Rezultatet nga numërimi i votave deri tani:

143.652 vota për Erion Veliajn

92.119 vota për Belind Këlliçin

12.630 vota për Arlind Qorin

11.293 vota për Roland Bejkon

2.550 vota për Marko Dajtin

1.928 vota për Lajla Përnaskën

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×