Rudina Hajdari: SHBA e ka problemin me Berishën, me PD-në ka komunikim

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Rudina Hajdari ka deklaruar se SHBA dhe Britania ka komunikim me Partinë Demokratike.

E ftuar në emisionin “Now” në Euronews Albania, ish-deputetja tha se problemi i SHBA-s dhe Britanisë është personalisht me kreun e PD-së Sali Berisha.

E pyetur se komunikon zyrtarisht me Ambasadën Amerikane nga PD, Hajdari nuk përjashtoi veten e saj, ndërsa shtoi se ka dhe zyrtarë të tjerë.

- Advertisement -

“Nuk është e vërtetë që SHBA dhe Britania nuk ka relacione me PD. Problemi që ato kanë është personale me Berishën. Të garantoj që PD ka kanale zyrtare me Ambasadën Amerikane. Unë mund të jem një nga ato. Komunikoj me Ambasadën Amerikane. Patjetër që ka kanale zyrtare dhe ne kemi komunikim me ta. SHBA dhe Britania janë të qartë përsa i përket “non gratës’ së Berishës.

Ne jemi të qartë përsa i përket votës së lirë dhe votës së lirë dhe vullnetit të demokratëve. Ne kemi rregulla dhe status. Ne sot po mbajmë mbi shpinë gabimet e opozitës me lënien e mandateve dhe bojkotimin e zgjedhjeve lokale. PD nuk mund të bëhet kurrë anti-përndimore dhe këtë e dimë fare qartë.

Ne nuk po i tregojmë vendeve të BE se cilat janë pasojat e keqqeverisjes. Ne po themi se cilat janë pasojat jo se kush është Edi Rama. Shqipëria dhe shqiptarët janë më të rëndësishëm jo Edi Rama.”- tha ajo.

LEXONI GJITHASHTU: 

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Erzen Breçani: Si kamerat e sigurisë dekonspiruan operacionin në Fushë-Krujë

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani është shprehur se shumë herë kamerat e sigurisë kanë dekonspiruar operacionet policore në Fushë-Krujë. I ftuar në emisionin “Review” në...

Pedagogu i kriminalistikes: 1 milion kamera, Elbasani problem por Tirana….

Pedagogu Ervin Karamuço është shprehur se janë rreth 1 milion kamera të vendosura në të gjithë territorin e republikës së Shqipërisë. I ftuar në emisionin...

Hoxha-Breçanit: Bëre gabim që pamjet e vrasjes së Artan Santos ia dhe policisë

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania i tha gazetarit Artan Hoxhës pamjet e vrasjes së Artan Santos...

TË FUNDIT

Erzen Breçani: Si kamerat e sigurisë dekonspiruan operacionin në Fushë-Krujë

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani është shprehur se shumë herë kamerat e sigurisë kanë dekonspiruar operacionet policore në Fushë-Krujë. I ftuar në emisionin “Review” në...

Pedagogu i kriminalistikes: 1 milion kamera, Elbasani problem por Tirana….

Pedagogu Ervin Karamuço është shprehur se janë rreth 1 milion kamera të vendosura në të gjithë territorin e republikës së Shqipërisë. I ftuar në emisionin...

Hoxha-Breçanit: Bëre gabim që pamjet e vrasjes së Artan Santos ia dhe policisë

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania i tha gazetarit Artan Hoxhës pamjet e vrasjes së Artan Santos...

Erzen Breçani debat te ashpër me zyrtarin e policisë: I ke kontrolluar shkollat?

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani ka debat   uar me zyrtarin e policisë Gentian Mullaj në lidhje me kamerat e sigurisë. Breçani tha se sa më...

Artan Hoxha: Si e morëm vesh që Jan Prengën e rrëmbyen dhe e vranë

Gazetari Artan Hoxha tregoi se si e morën vesh që Jan Prengën e kishin rrëmbyer, vrarë dhe zhdukur. I ftuar në emisionin “Revieë” në Euroneës...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×