Rusia synon të rrethojë trupat ukrainase në lindje, sipas Britanisë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Trupat ruse po lëvizin nga veriu dhe jugu i Ukrainës, për të izoluar forcat ukrainase në lindje të vendit. Këta trupa po përparojnë nga Kharkivi dhe Mariupoli.

Kështu thuhet në njoftimin e fundit të Ministrisë britanike të Mbrojtjes mbi luftën në Ukrainë.

Ndërkohë, luftimet në veri të Ukrainës që synojnë marrjen e Kievit, mbeten “kryesisht statike”, thotë ministria.

- Advertisement -

“Forcat ruse mund të kryejnë një periudhë riorganizimi përpara se të rifillojnë operacionet ofensive në shkallë të gjerë,” thuhet në njoftim.

Nesër bëhet një muaj që dita e parë e sulmit rus të Ukrainës. Luftimet deri tani kanë shkatërruar disa qytete ukrainase, dhe kanë vrarë mijëra njerëz, mes tyre shumë civilë.


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Morën 20 mijë € në lokal”, Lala: Babai i Liridonës më tha do dalin krime të mëdha

Gazetarja Klodjana Lala tha në një intervistë për Euronews Albania se Prokuroria e Kosovës duhet të hetojë burimin e pasurisë së Naim Murselit, njeriu...

Shpenzimet për lodra fëmijësh, këtë vit erdhi mall me vlerë 13 milionë euro

Lodrat e fëmijëve që kanë ardhur këtë vit në Shqipëri kushtojnë 13 milionë euro. Ato janë importuar kryesisht nga Kina, Greqia e Italia. Tregu i...

Rritet sërish inflacioni, 3.9% në muajin nëntor

Inflacioni u rrit lehtë në muajin nëntor, duke prekur nivelin 3.9 %. Të dhënat e INSTAT tregojnë, se ai qëndron mbi nivelin normal për...

TË FUNDIT

“Morën 20 mijë € në lokal”, Lala: Babai i Liridonës më tha do dalin krime të mëdha

Gazetarja Klodjana Lala tha në një intervistë për Euronews Albania se Prokuroria e Kosovës duhet të hetojë burimin e pasurisë së Naim Murselit, njeriu...

Shpenzimet për lodra fëmijësh, këtë vit erdhi mall me vlerë 13 milionë euro

Lodrat e fëmijëve që kanë ardhur këtë vit në Shqipëri kushtojnë 13 milionë euro. Ato janë importuar kryesisht nga Kina, Greqia e Italia. Tregu i...

Rritet sërish inflacioni, 3.9% në muajin nëntor

Inflacioni u rrit lehtë në muajin nëntor, duke prekur nivelin 3.9 %. Të dhënat e INSTAT tregojnë, se ai qëndron mbi nivelin normal për...

Bonus për shtresat në nevojë, Mete: Do ta ndajmë brenda këtij viti

Pas pensionistëve që marrin bonus 5000 lekë këtë fundvit, qeveria do të miratojë shpërblim edhe për shtresat në nevojë. Lajmin e bën të ditur, Ministri...

“Sot të kryhet kjo punë”- Lala: Murseli e zbatoi me nxitim planin, ka diçka të madhe

Gazetarja investigative Klodiana Lala ka zbuluar bisedat mes Naim Murselit dhe Kushtrim Kokallës, para vrasjes së Liridonës. Në “Euronews Albania”, Lala tha se gjatë bisedës...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×