“Sa nuk më ranë të fikët”, ish mësuesja tregon si u emërua nga Tirana në Mirditë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish mësuesja, Ilmiana Bujari tregoi përjetimet e saj në lidhje me këtë profesion, të cilin e ka ushtruar për shumë vite.

Në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, Bujari u shpreh se sa mbaroi studimet, u emërua në Mirditë.

Bujari nënvizoi se në atë moment për pak i ranë të fikët, sepse duhej të lëvizte nga Tirana në një zonë të thellë.

- Advertisement -

“Unë e kam filluar në Mirditë. Kam mbaruar studimet dhe jam emëruar në zonën më të thellë të Republikës. Ashtu ishte koha atëherë. Ka qenë shkolla “Ndrec Ndërgjoka” në Fan të Mirditës. Ishte një shkollë shumë e bukur, ishte për 13 mijë banorë.

Nuk ishim shumë mësues. Asnjëherë nuk kisha udhëtuar, unë ndenja nga Tirana, ndenja 11 vite. Si nuk më ranë të fikët, vajzë nga Tirana unë, mora emërim aq larg”, theksoi ajo.

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Rikthehen linjat e transportit në Gjermani

Linjat e transportit publik në Gjermani janë rifunksionalizuar në orët e para të së martës, pas një greve masive të punëtorëve të transportit të...

EMRI| Merrte ryshfet për kalimet e personave në kufi, arrestohet polici

Është arrestuar inspektori Njazi Rexhepi në Durës pasi në këmbim të vlerave monetare, të cilat varionin nga 50 deri në 100 euro lejonte hyrje-daljet...

Britania dhe Polonia do të ndërtojnë fshatra të përkohshme në Ukrainë

Britania e Madhe dhe Polonia do të ndërtojnë dy fshatra të përkohshme në perëndim dhe qendër të Ukrainës, për t’iu ofruar strehim atyre që...

TË FUNDIT

Rikthehen linjat e transportit në Gjermani

Linjat e transportit publik në Gjermani janë rifunksionalizuar në orët e para të së martës, pas një greve masive të punëtorëve të transportit të...

EMRI| Merrte ryshfet për kalimet e personave në kufi, arrestohet polici

Është arrestuar inspektori Njazi Rexhepi në Durës pasi në këmbim të vlerave monetare, të cilat varionin nga 50 deri në 100 euro lejonte hyrje-daljet...

Britania dhe Polonia do të ndërtojnë fshatra të përkohshme në Ukrainë

Britania e Madhe dhe Polonia do të ndërtojnë dy fshatra të përkohshme në perëndim dhe qendër të Ukrainës, për t’iu ofruar strehim atyre që...

Rikthehet frika e hasmërive mes fiseve në Rrëshen, si u qëllua nipi i Kastriot Reçit

Policia ka arrestuar njërin prej autorëve të ngjarjes së mbrëmjes së të dielës në Rrëshen, ku u qëllua me armë automjeti me të cilin...

Sulmohet me raketa ruse një kopsht e një shkollë në Ukrainë

Një sulm me raketa ruse dëmtoi një kopsht fëmijësh dhe një shkollë në qytetin Kramatorsk në rajonin Donetsk të Ukrainës lindore mbrëmjen e  të...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×