“Saimir Tahiri u lirua të hënën”- Ish-drejtuesi i policisë bën deklaratën e fortë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-drejtuesi i Policisë së Shtetit, Shemsi Prençi, ishte i ftuar këtë të premte në Euronews Albania ku foli në lidhje me lirimin nga burgu të ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri.

Prençi tha se ai personalisht ishte në dijeni të faktit që ditën e hënë që Saimir Tahiri do të lirohej nga burgu.

Ai nënvizoi se vendimi i gjykatës ka qenë i paracaktuar dhe këtë e vërteton fakti që portalet e kanë publikuar që ditën e djeshme lirimin e ish-ministrit.

- Advertisement -

“Saimir Tahiri ka dalë që ditën e hënë. Unë e kam marrë vesh se Saimir Tahiri do të dalë nga burgu që ditën e hënë, ditën e djeshme e kanë publikuar portalet. Vendimarrja e gjykatës nuk është juridike. Sipas portaleve vendimi ka dalë që dje, sot është bërë seanca. Kjo do të thotë se gjyqtarët që kanë çëshjtjen i kanë komunikuar të afërmve dhe avokatit që do të dalë që dje, çka do të thotë se është i paramenduar vendimi. Është e sigurt dhe e them me bindje që është publikuar në portale që ditën e djeshme.

Kjo do të thotë se këtu nuk punon jurispudenca, por politika. Vendimet merren më përpara dhe pastaj serviren në media. Nëse seanca u zhvillua sot, pse doli lajmi në portale dje? Kjo tregon se ku ka shkuar drejtësia shqiptare”, tha Prençi.

 

LEXO GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ndërron jetë mjeku i njohur, kardiologu personal i Enver Hoxhës

Ka ndërruar jetë në moshën 83-vjeçare Profesor Doktor, Ahmet Kamberi. Mësohet se kardiologu i njohur do të përcillet ditën e nesërme për në banesën e...

Arrestohet hajduti i ikonave në Maliq, i dyshuar për vjedhjen e disa kishave

Policia e Maliqit ka arrestuar personin që ka grabitur kishën Zvirinës. Sipas policisë vjedhja e ikonave te kishës ka ndodhur të martën, ndërkohë që autori...

“Kosova, pikë e nxehtë”- Rama për FT: NATO të rivendosë kontrollin në Veri

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar në një intervistë për të përditshmen britanike “Financial Times” se NATO duhet të rivendosë kontrollin e veriut të Kosovës...

TË FUNDIT

Ndërron jetë mjeku i njohur, kardiologu personal i Enver Hoxhës

Ka ndërruar jetë në moshën 83-vjeçare Profesor Doktor, Ahmet Kamberi. Mësohet se kardiologu i njohur do të përcillet ditën e nesërme për në banesën e...

Arrestohet hajduti i ikonave në Maliq, i dyshuar për vjedhjen e disa kishave

Policia e Maliqit ka arrestuar personin që ka grabitur kishën Zvirinës. Sipas policisë vjedhja e ikonave te kishës ka ndodhur të martën, ndërkohë që autori...

“Kosova, pikë e nxehtë”- Rama për FT: NATO të rivendosë kontrollin në Veri

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar në një intervistë për të përditshmen britanike “Financial Times” se NATO duhet të rivendosë kontrollin e veriut të Kosovës...

“Armë për banorët serbë në Kosovë”, analisti zbulon skenarin e Vuçiç

Gazetari Gazmir Raci, është shprehur se Milan Radioçiç po bëhet kurban nga vet presidenti Aleksandër Vuçiç. Në një intervistë për Euronews Albania, teksa foli për...

Ministri serb i Mbrojtjes: Reduktim, jo tërheqje e trupave nga kufiri me Kosovën

Ministri serb i Mbrojtjes Millosh Vuçeviç, ka folur në lidhje tërheqjen e ushtrisë serbe nga kufiri me Kosovën. Vuçeviç ka deklaruar këtë të enjte se...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×