Salianji: Korruptimi i Mcgonigal e ka bërë me turp këtë vend

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ervin Salianji në fjalën e mbajtur gjatë mocionit me debat në parlament për çështjen McGonigal, ka thënë se Edi Rama e ka nxirë më shumë se kushdo tjetër Shqipërinë.

Sipas tij kryeministri refuzoi ta lexonte aktakuzën pasi tregohet se personat që e shoqëronin në takimet me McGonigal, kishin përfitime financiare nga ana e tij.

Salianji theksoi se korruptimi i zyrtarit të FBI-së nga kryeministri është një turp që bie jo vetëm mbi Ramën, por mbi të gjithë vendin.

- Advertisement -

“Nuk tha dhe e shmangu në sytë e të gjithëve ne edhe aktakuzën. Për herë të parë Edi Rama sot sterronte dhe ishte strehuar në egoizmin e vetë për shkak se nuk dilte nga asnjë fjalë nga ato që i kishin shkruar dhe nuk dilte nga asgjë. Pse nuk e lexoi Edi Rama sot aktakuzën ku thuhet që personat A dhe B që shoqëronin kryeministrin në takimet me McGonigal, kishin interesa financiare nga përfshirja dhe vendimmarrja e kryeministrit. Pe nuk e thotë kryeministri që pas takimit e kryeministri, personat A dhe B shkuan në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe korruptuan shefin e FBi-së. Hartimi i kryeministrit sot ishte shumë i dobët, nuk e ka nxirë Shqipërinë askush më shumë se ky kryeministër. Nuk flitet asnjëherë tjetër dhe nuk është folur kurrë në këto përmasa në mediat botërore nga shtetet e Bashkuara, në Gjermani e Itali për përfshirjen e qeveritarëve në korrupsion dhe për të gjithë elementët e tjerë që e kanë bërë me turp këtë vend”, tha Salianji.

 

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kurti homazhe për At Artur Liolinin: I pikëlluar! Përfaqësues i denjë i shqiptarëve

Albin Kurti, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka shprehur ngushëllimet e tij, për ndarjen nga jeta të At Artur Liolinit, Kryekancelarit të Kryedioqezës Shqiptare...

Ndeshjet e Seria A dhe La Liga| Roma në vendin e 16-të në, “turpërohet” nga Genoa

Roma ka pësuar humbjen e 3-të në kampionat, ndërsa kundërshtari i radhës ishte Genoa. Verdhekuqtë pësuan një humbje me rezultat të thellë në transfertë,...

Shtyhet gjyqi ndaj Mediut, avokatët e viktimave kërkojnë të njohin dëshmitarët

Është shtyrë për në 3 tetor gjyqi ndaj ish ministrit të mbrojtjes Fatmir Mediu. Shkak u bë kërkesa e avokatit të viktimave, Dorjan Matlia...

TË FUNDIT

Kurti homazhe për At Artur Liolinin: I pikëlluar! Përfaqësues i denjë i shqiptarëve

Albin Kurti, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka shprehur ngushëllimet e tij, për ndarjen nga jeta të At Artur Liolinit, Kryekancelarit të Kryedioqezës Shqiptare...

Ndeshjet e Seria A dhe La Liga| Roma në vendin e 16-të në, “turpërohet” nga Genoa

Roma ka pësuar humbjen e 3-të në kampionat, ndërsa kundërshtari i radhës ishte Genoa. Verdhekuqtë pësuan një humbje me rezultat të thellë në transfertë,...

Shtyhet gjyqi ndaj Mediut, avokatët e viktimave kërkojnë të njohin dëshmitarët

Është shtyrë për në 3 tetor gjyqi ndaj ish ministrit të mbrojtjes Fatmir Mediu. Shkak u bë kërkesa e avokatit të viktimave, Dorjan Matlia...

80 raste të korruptimit të policisë, në pranga 55-vjeçari, drejtonte motorin i dehur

Policia Rrugore e Tiranës ka zbuluar një rast të ofrimit të mitdhënies për të shmangur ndëshkimin administrativ dhe përgjegjësinë ligjore. Deri më tani, janë identifikuar...

Familjarët kërkojnë të marrin trupat e pajetë të sulmuesve në Banjskë

Familjarët e tre sulmuesve të vrarë gjatë përleshjeve të armatosur në Banjskë të Zveçanit janë interesuar që të marrin trupat e tyre, thanë për...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×