English

Sekretariati i Etikës përjashton me 10 ditë Salianjin, Spahon dhe Petrit Dodën

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sekretariati për Procedurat, Votimet dhe Etikën për vlerësimet e masës disiplinore ka përjashtuar për 10 ditë nga seancat plenare, deputetët Ervin Salianji, Edmond Spaho dhe Petrit Doda.

- Advertisement -

Kërkesa u bë nga Partia Socialiste tek kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla, kërkesë e cila më pas u shqyrtuar nga Sekretariati.

Partia Socialiste kërkoi përjashtimin e deputetëve pas kaosit të krijuar ditën e enjte në Kuvend ku mes deputetëve pati përplasje, ndërsa në një moment deputeti Ervin Salianji ndezi flakadanë.

Për pasojë të situatës të tensionuar që u krijua, seanca plenare u ndërpre.

“Në nisje të seancës, deputeti Ervin Salianji, zaptoi foltoren duke penguar zhvillimin normal të punimeve plenare, si dhe i ndihmuar nga deputetët Petrit Doda dhe Edmond Spaho, ndezi disa flakadën në sallën e seancave”-thuhej në kërkesën e PS-së.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?