English

Shi dhe temperatura të larta, parashikimi i motit për javën

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Temperaturat e ajrit sot dhe nesër do të jenë shumë të larta, deri 30-31 gradë celsius, që është 6 gradë më lart se mesatarja e muajit.

- Advertisement -

Meteorologu i Meteoalb Hakil Osmani tha në emisionin GoodMorning Albanians në Euronews Albania se pjesa tjetër e javës do ketë një rënie graduale të ajrit, maksimumet do jenë në 28 gradë dhe në bregdet 26 grandë.

Parashikohet që gjatë javës të ketë mot të paqëndrueshëm, me vranësira që pasdite do të sjellin intervale me reshje shiu, kryesisht në veri dhe qendër.

Paradite do kenë intervale të gjata me diell ndërsa pasdite shira lokal, ndërkohë që temperaturat do të vijojnë të jenë të larat.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?