English

“Shokët e Gaz Bardhit janë të tronditur”, Lorenc Vangjeli flet për hetimet e SPAK

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Lorenc Vangjeli tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania se shumica e shokëve të Gazment Bardhit, dhe ata që i ka në krahë, dhe ata që i ka përballë janë tronditur nga hetimet e SPAK.

- Advertisement -

SBardhi iu përgjigj që në çfarëdolloj rasti ai do të mbante të njëjtin standard gjykimi dhe të njëjtin qëndrim edhe pse mund të bëhej fjalë për aleatë të tij.

Pjesë nga biseda:  

Lorenc Vangjeli: Supozojmë se nesër i ndodh diçka doktorit, njerëzve të ngushtë rreth tij e me radhë do të ishte totalisht ndryshe nga kjo që po thua tani, do të flisje për skapjen e partisë?

Gazment Bardhi: Nuk e di çfarë do të thoshte zoti Berisha, nuk dua të aludoj, unë flas vetëm për qëndrimet e mia. Qëndrimi im do të jetë i njëjtë edhe sikur ajo kërkesë që ka ardhur për Ben Ahmetajn të vijë për Gazment Bardhin do të kem të njëjtin standard, kjo nuk ka diskutim.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×